Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu olsun

10 Ocak 2015 - 301 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu olsun
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu olsun

 

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ulusumuzun gözü kulağı olan, her türlü koşulda kamuoyunu aydınlatan basın emekçilerinin”10.Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyoruz. Bugün çalışan gazeteciler ekonomik sorunlar ve güç koşullarda altında görevlerini yerine getirmeye çalışıyor.

Gazetecilerin güç olan koşullarının iyileştirilmesiyle birlikte var olan sorunlarının çözüme kavuşturulması gerekiyor” dedi.

 

Tek sesli bir medya oluşturuluyor

 

Hükümetin tek sesli bir medya oluşturma gayreti içinde olduğuna dikkat çeken Şükrü Balun,

“Medyanın objektif esaslar çerçevesinde, eleştiri özgürlüğü yoluyla toplumsal denetim işlevini yerine getirmesi, doğruya ve toplumsal yarara ulaşma hedefinin bir parçasıdır. Ne yazık ki son dönemde yaşanan gelişmeler, ülkemizdeki yazılı ve görsel medyanın bu görevinden uzaklaştırılmak istenildiğini göstermektedir. İktidar kendi düşünce ve görüşleri doğrultusunda yayın yapan, muhalefete yer vermeyen, tek sesli bir “yandaş bir medya” oluşturma gayretine girmiş ve bunda başarılı da olmuştur. Örtülü sansür uygulamaları, yayın politikaları ile ilgili gizli ya da açıktan uygulanan baskılar ülkemizdeki basın özgürlüğünün üzerinde dolaşan kara bir bulut gibidir. Oysaki doğru haber alma, doğruları ve gerçekleri bilme hakkı demokrasinin gereğidir. İfade özgürlüğünden söz edenlerin, hem bu hakkın, hem de bilgilenme hakkının demokrasilerde gazeteciler aracılığı ile kullanılabileceği gerçeğini görmezden gelmeleri de düşündürücüdür.. İktidar tarafından oluşturulan korku ortamı adeta ara dönemleri hatırlatmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle medyanın üzerindeki bütün baskıcı uygulamaların kırıldığı, daha özgür bir ortamda görev yapan gazetecilerin bulunduğu günlerin geleceği inancıyla bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlarız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar