Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya24°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMELERİN UMUTLARI MİLLETVEKİLLERİYLE BERABER TATİLE ÇIKTI

14 Ağustos 2014 - 326 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMELERİN UMUTLARI MİLLETVEKİLLERİYLE BERABER TATİLE ÇIKTI
ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMELERİN UMUTLARI MİLLETVEKİLLERİYLE BERABER TATİLE ÇIKTI

Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, iktidarın cumhurbaşkanlığı seçiminin bitmesiyle Ağustos’ta ataması yapılacak 40 bin öğretmeni de unuttuğunun belirterek, “Ağustos’ta gerçekleştirilmesi planlanan atamaların yapılabilmesi için ilgili kanun tasarısının Meclis tatile girmeden onaylanıp yürürlüğe girmesi gerekiyordu. Meclisin tatile girmesi ile birlikte bu şans ortadan kalkmıştır” dedi. ANKARA(ANKA) – Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, iktidarın cumhurbaşkanlığı seçiminin bitmesiyle Ağustos’ta ataması yapılacak 40 bin öğretmeni de unuttuğunun belirterek, “Ağustos’ta gerçekleştirilmesi planlanan atamaların yapılabilmesi için ilgili kanun tasarısının Meclis tatile girmeden onaylanıp yürürlüğe girmesi gerekiyordu. Meclisin tatile girmesi ile birlikte bu şans ortadan kalkmıştır” dedi.
Eğitim İş Genel Başkanı Demir yaptığı yazılı açıklamada, 40 bin öğretmen kadrosunun ihdas edilmesini öngören ve Torba Yasada bulunan “Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” nın, Meclis’in tatile girmesi nedeniyle rafa kaldırıldığını vurguladı.

-“İKTİDAR CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN BİTMESİYLE BERABER HERKESİ UNUTMUŞTUR”-

AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından partiyi ve hükümeti yeniden dizayn etmek için TBMM’yi çoğunluğunu da kullanarak tatile soktuğunu, atanmayı bekleyen binlerce öğretmenin hayallerini yıktığının altını çizen Veli Demir, şunları kaydetti:
“Meclis çoğunluğunu bu kadar fütursuzca kullanan iktidar, aylardır Ağustos’ta 40 bin öğretmen alacağız diye meydanlarda, TV’lerde bas bas bağırmış cumhurbaşkanlığı seçiminin bitmesiyle beraber herkesi unutmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamalarına göre öğretmen açığı 120 bin olarak gösterilirken, ataması yapılmayan öğretmenlerin sayısının ise 400 bin civarında olduğu ifade edilmektedir. Bu kadar öğretmen açığına rağmen, atama beklemenin stresine dayanamayıp intihara sürüklenmiş onlarca öğretmenin acısını görmezden gelen siyasi iktidar, 40 bin öğretmen kadrosunu ihdas etmeden Meclis’i tatile sokarak, toplumun beklentileri noktasındaki samimiyetsizliğini bir kez daha göstermiştir. 40 bin öğretmen ataması, Bakanlığın açıkladığı 120 bin civarında olan öğretmen açığını gidermekten çok uzakken, bu atamaların dahi gerçekleştirilememesi önümüzdeki eğitim-öğretim yılında ciddi sorunlara yol açacaktır. Ağustos’ta gerçekleştirilmesi planlanan atamaların yapılabilmesi için ilgili kanun tasarısının Meclis tatile girmeden onaylanıp yürürlüğe girmesi gerekiyordu. Meclisin tatile girmesi ile birlikte bu şans ortadan kalkmıştır.
Eğitim İş olarak, halkın umutlarını hiçe sayan Meclis’in derhal toplanmasını ve bu kanunun acilen görüşülerek geçirilmesini istiyoruz. Ataması yapılmayan öğretmenlerin yanında olduğumuzu, onların sorununun bizim sorunumuz olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar