Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ATAMIZIN AZİZ HATIRASINI, SALDIRILARA KARŞI KORUMAK GÖREVİMİZDİR!

14 Mayıs 2017 - 497 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ATAMIZIN AZİZ HATIRASINI, SALDIRILARA KARŞI KORUMAK GÖREVİMİZDİR!
ATAMIZIN AZİZ HATIRASINI, SALDIRILARA KARŞI KORUMAK GÖREVİMİZDİR!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’in değerlerine hakaret etme alçaklığının bir özgürlükmüş gibi kullanılması, son günlerde sıklaştı.

Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’e,Cumhuriyet’in tüm nimetlerinden yararlanırken hakaret etme hainliğinin bu kadar yaygınlaşmasında, şüphesiz ki siyasi duyarsızlığının payı büyüktür.

         Bilindiği üzere son olarak bir televizyon kanalında bir meczup, Atamızın aziz hatırasına leke sürmeye çalışmıştır.

 “Derin Tarih” adlı programda konuşan, tarihçi olduğu iddia edilen kişi, programın adının hakkını vermiş, ve Atatürk’e hakaret etme konusunda  “derin” bir işbirliği içinde olduğunu ortaya koymuştur. Tarihçilik adı altında Atatürk’ün manevi kızı ve ülkemizin yetiştirdiği en değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Afet İNAN hakkında asılsız ve çirkin yakıştırmalarda bulunan kişi eğer daha önceki densizliklerinde gereken yapılsaydı, bu rahatlığa ne o ne de benzerleri sahip olamayacaklardı.

         Manidar şekilde yakın bir zamanda Mustafa Kemal Atatürk’e ve annesi Zübeyde Hanım’a hakaret edilmektedir. Bu hakaretlere Eğitim İş olarak cevap değil, ceza hak eden bu alçaklıkların son günlerde sıklaşmasının arkasındaki karanlığı görülmektedir.

Laiklik ile, bilim ile, aydınlanma ile, çağdaşlık ile dertleri olan bu insanlar, şüphesiz ki bu densizliklerine cesareti, laik eğitimi ortadan kaldırma gayretinde oldukları görülmektedir.

         Bilindiği üzere Eğitim İş olarak bu hakaretleri hiçbir zaman cevapsız bırakmadık. Hem yargıya taşıdık, hem takipçisi olduk.

         Eğitim İş olarak uyarıyoruz: Sakın Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretler eden densizlere göstermelik cezalar vererek, yeni alçaklıklara zemin hazırlamak gibi bir hata yapılmasın! Unutulmasın ki: Bu Cumhuriyet, Atamızın aziz hatırası sahipsiz değildir. Bu yalanlar, gerçeğin parlaklığında yok olacaktır.

Kamuoyuna da çağrımızdır: Sessiz kalmayalım! Bu saldırıya, toplu yalanlara karşı birlikte tepki göstermek, “Gerçeği söylemekten asla ve hiçbir koşulda korkmayınız” diyen Atamıza ve onun arkadaşlarına borcumuzdur.

Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarının bu saldırılarına karşılık bugün ve yarın, her zaman, Cumhuriyet aşkıyla yaşayan tüm yurttaşlarımızla birlikteyiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar