Dolar : Alış : 8.6646 / Satış : 8.6802
Euro : Alış : 10.3197 / Satış : 10.3383

HAVA DURUMU
hava durumu

konya31°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1304 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAĞIMSIZLIK KARAKTERİMİZDİR

12 Mart 2013 - 353 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»BAĞIMSIZLIK KARAKTERİMİZDİR
BAĞIMSIZLIK KARAKTERİMİZDİR

  Türk ulusu, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlık aşkını, özgür yaşama kararlılığını, Kurtuluş Savaşı’nda tüm dünyaya en güçlü biçimde göstermiştir.
        12 Mart 1921 tarihinde TBMM’de milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, Türk ulusunun kahramanlığının, vatan sevgisinin, hürriyet tutkusunun, eşsiz mücadelesinin ölümsüzleşen anıtıdır. Milli mücadelenin en çetin dönemlerinde halkımıza büyük cesaret ve moral aşılamıştır.
        Ancak bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısı bölünme noktasına gelmiştir. Özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, birlik ve bütünlüğümüz tehdit altındadır. Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına ve kurumlarına saldırılar ise artarak sürmektedir. İçinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bütünlüğüne, bağımsızlığına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize görev düşmektedir.
        Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ü, şehitlerimizi ve İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyoruz.

                                                      EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBE YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar