Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAĞIMSIZLIK TÜRK ULUSUNUN KADERİDİR

12 Mart 2015 - 330 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»BAĞIMSIZLIK TÜRK ULUSUNUN KADERİDİR
BAĞIMSIZLIK TÜRK ULUSUNUN KADERİDİR

55018ea0ccb46

Türk ulusu, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Kurtuluş Savaşı’yla tutsaklığa boyun eğmeyen bir ulus yaratılırken, Mehmet Akif Ersoy, bağımsızlık savaşımızı, ulusumuz için gurur kaynağı olan dizeleriyle ölümsüzleştirmiştir.

12 Mart 1921 tarihinde TBMM’de milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı,  ulusumuzun kahramanlığının, vatan sevgisinin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusunun, eşsiz mücadelesinin, birlik ve bütünlüğünün ölümsüzleşen simgesidir.

Ancak bugün demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet işbaşındadır. Tarikat-cemaat-siyaset ilişkisinde biat kültürüyle yetişen AKP yöneticileri, tek parti iktidarı ve başkanlık sistemiyle padişahlık rejimine özlem duymaktadırlar. Tamamıyla yolsuzluk batağına saplanmış, hukuk tanımaz, baskıcı AKP iktidarı, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi taçlandıran, aydınlanma devrimimiz Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek için her türlü çabayı göstermektedir. Özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, birlik ve bütünlüğümüz tehdit altındadır.

İçinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bütünlüğüne, bağımsızlığına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize görev düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ü, şehitlerimizi ve İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyoruz.

Eğitim İş Konya Şubesi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar