Dolar : Alış : 17.9366 / Satış : 17.9689
Euro : Alış : 18.4687 / Satış : 18.5020

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1374 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BASIN AÇIKLAMASI

25 Kasım 2019 - 299 kez okunmuş
Ana Sayfa » Uncategorized»BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI

Genel Başkan Orhan YILDIRIM, Genel Sekreter Ebru SUNGAR, Genel Mali Sekreter Hüseyin KARA, Ankara 3. Nolu Şube Başkanı Doğan DAĞDELEN önceki dönem Genel Başkan Veli DEMİR, önceki dönem Genel Sekreter Mehmet ALTINTOP, Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş YİĞİT ve Yönetim Kurulu, Eğitim-İş üyelerinin katılımıyla yapılan basın açıklaması.Genel Başkan Orhan YILDIRIM’ın açıklaması 24 Kasım Öğretmenler Günündeki programda Konya Valisinin konuşma dili ve tavrı Türkiye’yi derinden üzmüştür. Konya valisinin öğretmenlere onure edici sözler söylemesi yerine alt memur grubu gibi görerek konuşması bizleri ve öğretmenleri rencide etmiştir.Valinin böyle bir topluluk karşısında linç edici konuşması bir valiye yakışmaz.Bu nedenle yapılan hata, özür dilemesiyle de geçiştiremez. Mülkü idare amiri olsa da bir öğretmeni küçük düşürücü ifadede bulunamaz.Kitle önünde aşağılayamaz.Konya valisinin kırdığı pot ve davranışı ders olsun. Türkiye’deki tüm öğretmenlerin mesleklerinin arkasında durmalarını isterken yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.

Dün yaşanan ve hepimiz de adeta şok etkisi yaratan bir olay yaşadık. Haberi ilk duyduğumda inanmak istemedim. Bize gelen ilk bilgi bir öğretmeni azarladığı idi, sonra öğrendik ki bir muhabirmiş. İster öğretmen, ister muhabir isterse bir vatandaş, bir vali kim olursa olsun kimseye azar çekemez. Ben şimdi bir eğitimci ve sendika başkanı olarak düzenlemiş olduğumuz basın toplantısında “sen nasıl

 valisin  birader” desem olur mu?.Bu tavır bu hitap şekli ne bize ne de sayın valiye yakışmaz. Ama bizi daha da üzen olay, orada öğretmen sıfatı taşıyanların valinin bu tavrına alkış tutması.Burada en büyük alkışı AKP Hükümetinin Milli Eğitim Bakanları hak ediyor. Liyakatsız atamalarla yandaşlıkla 17-18 yılda kendilerine hakaret eden valiyi alkışlayan bir zihniyet yarattılar.Dün orada valiyi alkışlayan öğretmenlere Fakir BAYKURT’un şu sözlerini hatırlatarak sözlerime son veriyorum. “Öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz, öğretmen ders verir. 

Özgür Ulaş YİĞİT

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı

?
?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar