Dolar : Alış : 17.9350 / Satış : 17.9673
Euro : Alış : 18.2617 / Satış : 18.2946

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1374 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BASINDA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

31 Ağustos 2018 - 487 kez okunmuş
Ana Sayfa » Basında Konya Eğitim İş»BASINDA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
BASINDA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

 

 

 

KONYA OLAY

Büyük Zafer’in 96. yılı kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı, Samsun, Tokat, Amasya, Sinop, Çankırı, Kastamonu ve Çorum’da törenlerle kutlandı Törende Kastamonu İl Jandarma Komutanlığında görevli komandoların sergilediği Ege yöresi halk oyunları gösterisi ilgi gördü

Konya’da bazı siyasi partive dernekler 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir araya gelerek, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. katılımcılar, çelenk sunumundan sonra Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşu yaparak, İstiklal Marşı okudu.

Törende konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, 30 Ağustos Zafer Bayramını alternatif olarak kutladıklarını belirterek, “Türk Milletinin ölüm kalım savaşı verdiği 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Tarihiyle övünen ancak geleceğine güvenle bakamayan bir toplam haline gerildik. Ülkemizi ekonomide bağımsız ve üretken bir hale birlikte getireceğiz.  Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz bizi özgürlüğe kavuşturan altın bir sayfadır. 30 Ağustos günü aziz milletimiz ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu zafer ile halkımızın yaktığı adalet ışığı daha mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir.

ANADOLU’DA BUGÜN

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtına CHP, İYİ Parti, VP, Eğitim-İş, ÇYDD ve Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Konya şubesi başkanları, yöneticileri ve üyeleri Atatürk Anıtta çelenk sunumu yaparak, bayramı birlikte kutladılar.

Atatürk Anıtındaki çelenk sunumundan Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için Saygı Duruşu yapılarak, İstiklal Marşı okundu.

Burada konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş 30 Ağustos Zafer Bayramını alternatif olarak kutladıklarını belirterek, “Türk Milletinin ölüm kalım savaşı verdiği 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Tarihiyle övünen ancak geleceğine güvenle bakamayan bir toplam haline gerildik. Ülkemizi ekonomide bağımsız ve üretken bir hale birlikte getireceğiz.  Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz bizi özgürlüğe kavuşturan altın bir sayfadır. 30 Ağustos günü aziz milletimiz ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu zafer ile halkımızın yaktığı adalet ışığı daha mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir. Özgürlük ve bağımsızlığa olan aşkımız bugün de 30 Ağustos 1922 günü kadar canlıdır. Bu ülkenin bütün yurttaşları eşit haklara sahip olarak yaşayacaktır. Atatürk Anıtındaki bayram kutlama programına katıldığınız için teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyet’in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunuyor, halkımızın ve sizlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum” dedi.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar