Dolar : Alış : 8.6243 / Satış : 8.6398
Euro : Alış : 10.3072 / Satış : 10.3258

HAVA DURUMU
hava durumu

konya27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1303 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Birleşik Kamu-iş 7 Yaşında

11 Nisan 2015 - 410 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»Birleşik Kamu-iş 7 Yaşında
Birleşik Kamu-iş 7 Yaşında

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, 7. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir ziyaretinde, Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı ve MYK üyeleri Merkez Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Doğan Koç ve MYK üyeleri ve bağlı sendikalarımızın şube başkanları ve üyeleri hazır bulundu.

Birleşik Kamu-İş heyeti Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in Genel Başkanı Hasan Kütük mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra toplu olarak resim çektirdi.

Konfederasyon Genel Başkanı Kütük,  Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Bize emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde mutlu, özgür, insanca ve onurlu bir yaşam hedefi olan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak huzuruna geldik. Yaşadığımız bütün baskı, sürgün ve tehditlere rağmen kurmuş olduğun cumhuriyeti, yapmış olduğun devrimleri, koymuş olduğun ilkeleri koruyarak ve geliştirerek gösterdiğin ışıklı yolda yürümeye devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.”

Birleşik Kamu-iş 7 Yaşında

Birleşik Kamu-iş 7 Yaşında

Ülkemizi 2002 yılından bugüne yöneten AKP iktidarı döneminde kamu emekçileri ekonomik, mesleki, özlük, örgütsel ve sosyal hakları yönünden en zor günlerini yaşamaktadır. Bugün toplumda önemli bir yeri ve saygınlığı olan kamu emekçileri mutsuz, kaygılı ve daha da önemlisi umutsuz hale getirilmiştir.

Kamu emekçilerini bu zor ve umutsuz durumdan çıkaracak en önemli güç örgütlü mücadeledir, sendikal mücadeledir.

10 Nisan 2008 tarihinde kuruluş başvurusunu yaparak tüzel kişiliğini kazanan konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş; bağlı Eğitim-İş, Tüm Yerel-Sen, Büro-İş, Kültür Sanat-İş, Tarım Orman-İş, Ulaşım-İş, Genel Sağlık-İş, Enerji-İş, Tapu Çevre Yol-İş sendikalarımız ile birlikte kuruluşundan bugüne geçen sürede emek, demokrasi, bağımsızlık, eşitlik ve özgürlük mücadelesinde kamu iş kolunun dördüncü konfederasyonu olarak hak ettiği onurlu yerini almıştır.

Kamu emekçilerinin çağdaş, laik, demokratik, tam bağımsız Türkiye’de insanca ve kardeşçe onurlu bir yaşam sürdürebilmesi için ülkemizin ulusal gelirinden hak ettiği payı alması ve daha iyi koşullarda görevlerini yapmaları konfederasyonumuzun kuruluş gerekçesi ve temel felsefesidir.

Konfederasyonumuz büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk  önderliğinde emperyalist işgale karşı verilen bağımsızlık ve özgürlük savaşının kazanılması ile kurulan modern ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarına, değerlerine ve devrimlerine sahip çıkma mücadelesi ile emek mücadelesini ve sendikal mücadeleyi birlikte yapmaktadır, yapmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle konfederasyonumuzun Birleşik Kamu-İş’in 7. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar