Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Birlik ve Dayanışma Yemeğimizi Gerçekleştirdik

17 Mayıs 2016 - 455 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»Birlik ve Dayanışma Yemeğimizi Gerçekleştirdik
Birlik ve Dayanışma Yemeğimizi Gerçekleştirdik

Eğitim-İş Konya şubesi olarak  Rixos otelde düzenlediği Birlik ve Dayanışma Yemeğine Genel Başkanımız Veli Demir, Basın Yayın Sekreterimiz Dilek Yurdagül,  Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Merkez Yönetim Kurulu Üyesi  Ali Taştan, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Eğitim-İş’li öğretmenler katıldı. 

 

Birlik ve Dayanışma Yemeğinin açılış konuşmasını yapan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun,“Her şeyden önce dün bugün ve daha önceki günlerde hain teröre şehit verdiklerimizi anarak başlamak isterim. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır dilerim. Koşullar ne kadar zor olursa olsun, bu zoru birlikte aşacağımıza dair umudumuzda, inadımızda yerli yerinde duruyor. Yaşanan baskı, sansürlenen direncin varlığına bağlıdır. Şimdi baskı da direnç de gözler önünde yaşanmaktadır. Yurtseverlerin direnci baskıları kıracaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Eğitim-İş’in mücadelesindeki en önemli rehber başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarıdır. Sendikamız bu doğrultuda çalışmalarını yürütmekte ve örgütlenmektedir” dedi.

 

Kiralık İşçi ve Özel İstihdam Büroları Çağdışıdır

 

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir konuşmasının başlangıcında; dün bugün ve daha önceki günlerde hain teröre şehit verdiklerimizi anarak başlamak isterim. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır dilerim.Genel Başkanımız Veli Demir konuşmasının devamında, kiralık işçi uygulamasının çağdışı olduğunu ifade ederek, “Kiralık işçi ve Özel istihdam büroları çağdışıdır. Buradan bu uygulama karşısında işçi sendikalarını eyleme çağırıyorum. 657’yi değiştirip bizleri de taşeron haline getirecekler. Bütün bunlara dur demeliyiz. Biz her türlü eylem içinde olacağız. Cumhuriyet ve bu ülke bizimdir. Halkımız ne pahasına olursa olsun cumhuriyetimize, değerlerine ve vatanımıza sahip çıkacaktır.”

 

Başkanlık Sistemini Bir Dayatma Olarak Önümüze Getiriyorlar

 

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, konuşmasında başkanlık sisteminin dayatıldığını belirterek “Yeni anayasada laikliğin olmaması gerektiğini söyleyen adam TBMM’sinin başındadır. Umutsuz olmamalıyız. Böylesi adamlar geldikleri gibi gidecektir. CHP her zaman toplumsal muhalefetin öncüsü olacaktır. Laik cumhuriyetimiz Anadolu’ya, kadınlarına önem vermektedir. Çünkü cumhuriyet Anadolu’nun insanları ve kadınlarıyla kuruldu. Bugün iktidarın yaptığı yanlışları halkımız görecektir. Ülkemizi içinde bulunduğu karanlıktan kurtarmak başta kadınlarımızla bizlerin işi olacaktır. Bu ülkede sancılar ve acılar yaşıyoruz. Bizler yaşadığımız sürece Tayyipler gidecektir. Cumhuriyetimiz yaşayacaktır. Başkanlık sistemini bir dayatma olarak önümüze getiriyorlar. Genel başkanımız kılıçdaroğlu’nun böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz sözünün arkasındayım. Bizler olduğumuz sürece başkanlık sistemi ülkemize gelmeyecektir. Buna hep birlikte karşı çıkacağız. Cumhuriyetimiz sonsuza kadar sizlerle, bizlerle ve Anadolu’yla yaşayacaktır” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Eğitim-İş Üyesi emekli öğretmenlere, İLKSAN Adayı olan öğretmenlere ve Sendikaya yaptığı çalışmalarla katkı veren öğretmenlere birer onur belgesi verildi.

Daha sonra Eğitim-İş üyesi öğretmenlerin oluşturduğu halk oyunları ekibinin oynadığı yöresel oyunlar yemeğe katılanlar tarafından beğenildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar