Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BİZ HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

18 Ocak 2015 - 367 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»BİZ HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
BİZ HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Eğitim İş Konya Şubesi olarak dün (17 Ocak 2015 Cumartesi) Birlik ve dayanışma gecemizi misafirlerimiz,üyelerimiz ve dostlarımızla birlikte gerçekleştirdik.

Konfederasyon Genel Başkanımız Hasan Kütük,Genel Başkanımız Veli Demir,İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Salim Coruk, Myk üyesi Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop, Genel Basın Yayın Sekreterimiz Dilek Yurdugül,Büro İş Sendikası MYK üyesi Ömer Sezgin,Eğitim İş Kırşehir İl Temsilcilik Başkanı Ferhat Dellal ve Yönetim Kurulu üyeleri Birol Yurdugül ve Altan Mucuk,Ereğli Temsilcilik başkanımız Ramazan Aydın,yönetim kurulu ve üyelerimiz,Seydişehir Temsilcilik başkanımız Mehmet Nail Erol yönetim kurulu üyeleri ve üyelerimiz,Ilgın Temsilciliği başkanımız Hayati Eskici yönetim kurulu üyeleri ve üyelerimiz,Kadınhanı Temsilciliği başkanımız Abidin Süle,siyasi partilerin başkan ve yöneticileri,Demokratik Kitle Örgütü temsilcileri ve Eğitim İş dostları ve üyelerimiz katıldılar.

Birlik ve Dayanışma Yemeğinin açılış konuşmasını yapan  Şube Başkanımız Şükrü Balun hak arama mücadelesinde önemli bir yol aldıklarını belirterek, “Yatağandan başlayıp Ankara Tandoğan’da biten büyük yürüyüşümüz ve hak arama mücadelemize katılarak destek veren üyelerimize ve bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnsanca yaşam mücadelesinde örnek olmuştur. Ülkemizin bütün kurumları ve yargı da dâhil iktidar sahiplerince kıskaca alınmıştır. Bizleri tehditler, soruşturmalar ve sürgünler yıldıramayacaktır” dedi.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük’te konuşmasında, 2015 yılı genel seçimin önemi üzerinde durarak, “Vatandaşlar olarak hepimizin önümüzdeki 2015 genel seçimlerinde önem bir görevimiz ve sorumluluğumuz vardır. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Zor ve onurlu mücadelemizde bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.” 

Genel Başkanımız Veli Demir’de, “Mustafa Kemalin kurduğu cumhuriyet pabuç ağızlara rağmen devam edecektir. Fransa da bir terör olayı oldu. Terörün her türlüsüne karşıyız. Emperyalizm kendisinin maşa olarak kullandığı terör örgütlerine bir bakmalıdır. Bu olaylar bahane edilerek önümüzdeki süreçte belki de Suriye ve Irak işgal edilebilir. Buna şaşırmayın. İktidar yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklara karşı mücadele edeceğini söylüyordu. Oysa tarihimizin en büyük yolsuzlukları yapılıyor. Ülkemizin yarısı yoksullukla yaşıyor. Yasaklarla ülkemiz açık cezaevine dönmüştür. Eğitim-İş olarak bizler ve yurtsever insanlar bütün bunlara boyun eğmeyecektir” şeklinde konuştu.

 Yemeğimize katılacak olan Yarsav kurucu başkanı Yargıçlar Sendikası başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu Konya havaalanındaki sis ve buzlanmadan dolayı İstanbul’dan gelemediler.Yemeğimize mesajlarını gönderen Sayın Eminağaoğlu’na teşekkür ediyoruz.

Yemekte, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun İç Anadolu Belediyeler Birliği Müdürü Salim Çoruk’a Demokrasi mücadelesinden dolayı Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun ve kendisinin plaketini verdi.Şube Sekreterimiz Özgür Genç  Genel Başkanımız Veli Demir’e, kamu çalışanlarının haklı ve onurlu mücadelesinde yaptığı önderlikle göstermiş olduğu cesaret ve kararlı duruşundan dolayı plaket verilirken, Şube Özlük Hukuk Sekreterimiz Şengül Fidan Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop’a  Türkiye’nin aydınlanma mücadelesinde Atatürk devrimlerinin ve Cumhuriyetin sarsılmaz bir savunucusu olduğundan dolayı da plaket verdiler.

Eğitim-İş Konya Şubesi üyesi olan ve emekliye ayrılan öğretmenlere de Genel Başkanımız Veli Demir tarafından birer onur belgesi verildi.  

Sendikamızda üyelerimizin katılımıyla açılan halk oyunları ekibimiz gecemize halk oyunları ile renk kattılar.Kendilerine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Daha sonra sahneye çıkan Çankaya Belediyesi Ses Sanatçısı Gülperi Öztürk bir konser verdi. Yemeğe katılanlar Gülperi Öztürk’ün türkülerine eşlik ederken, günün stres ve yorgunluğunu attılar.

Yemeğimize katılarak bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize,üyelerimize ve Eğitim İş dostlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Eğitim İş Konya Şubesi Yönetim Kurulu

Basından…

KONYA_TAKIP_20150119_2 KONYA_YENIGUN_20150119_7 YENI_HABER_20150119_6

 

 

 

ANADOLU_TELGRAF_20150120_6 KONYA_TAKIP_20150119_2 YENI_MERAM_20150119_8

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar