Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİTMEZ

14 Ocak 2016 - 355 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİTMEZ
BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİTMEZ

Böyle gelmiş, böyle gitmez oyuna ilgi yoğundu

Eğitim-İş Konya Şubesinin Esnaf ve Sanatkârlar Odası salonunda üyeleri ve davetlilerle buluşturduğu Samsun Sanat Tiyatrosunun oynadığı ‘Böyle Gelmiş, Böyle Gitmez’ adlı şarkılı ve çalgılı güldürü oyunu ilgi ile izlenirken, ayakta alkışlandı.

Oyuna, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Genel Merkez yöneticilerinden Dilek

Yurdugül, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu yöneticilerinden Ali Taştan, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun ve Yönetim Kurulu üyeleri, sendika üyesi öğretmenlerin yanı sıra davetlilerle siyasi partiler, sendika ve çeşitli dernek temsilcileri katıldı

Samsun Sanat Tiyatrosu’nun 15. yılında Aziz Nesin’in eserinden uyarlayıp sahnelediği şarkılı ve çalgılı güldürü özelliği taşıyan ‘Böyle Gelmiş Böyle Gitmez’ adlı tiyatro oyununu; yedi farklı öykü ile konu bütünlüğünü koruyan, günümüze geçmişten ışık tutarak değişen hiçbir şeyin olmadığını anlatılırken, dünyadaki adaletsizliklere dair gözlemleri mizahi bir dille anlatılıyor.

Genel Sanat Yönetmenliğini Yaşar Gündem’in yaptığı, Yaşar Gündem, Uğur Taşkın, Kenan Güler, Sezgin Uygun, Ahmet Toplar, Ferhat Kıratlı ve Adil Çetindağ’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez” isimli tiyatro oyunu izleyenlerin büyük bir beğenisini toplayarak ayakta alkışlandı.

Sanat Toplumsal Yaşantımızda Önemlidir

1374876_10153876760281602_8076585024903754673_n BÖYLE GELMİŞ, BÖYLE GİTMEZ OYUNUNDA EĞİTİM-İŞ GENEL BŞK. VELİ DEMİR KONUŞURKEN-FOTO Böyle gelmiş, böyle gitmez oyuna ilgi yoğundu -HABER FOTOLARI (4) Böyle gelmiş, böyle gitmez oyuna ilgi yoğundu -HABER FOTOLARI (3) Böyle gelmiş, böyle gitmez oyuna ilgi yoğundu -HABER FOTOLARI (5)Oyunun sonunda Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncularına başarılı oyunlarından dolayı teşekkür eden Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, “ sanat toplumsal yaşantımızda önemlidir. Toplumu geliştirme ve güçlendirme yolunda önemli bir unsurdur. Tiyatronun da bu anlamda katkısı değerlidir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Sanatsız kalan bir Milletin hayat damarlarından birisi kopmuştur. Bu anlamda sanat bizler için vazgeçilmezdir. Eğitim-İş üyeleri olarak sizlerde bu oyuna katılmakla sanata olan değeri gösterdiniz. Buraya gelip oyunu izleyen sizlere ve davetlilere de teşekkür ediyorum. Ayrıca Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncularının oyundaki başarılarını kutlarken, bizlere verdikleri mesajlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar