Dolar : Alış : 8.6646 / Satış : 8.6802
Euro : Alış : 10.3197 / Satış : 10.3383

HAVA DURUMU
hava durumu

konya29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1304 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇANAKKALE ZAFERİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR

18 Mart 2014 - 320 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ÇANAKKALE ZAFERİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR
ÇANAKKALE ZAFERİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR

 

Çanakkale Zaferi ulusumuzun bütün varlığıyla özgürlük ve bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin sembolüdür. Bugün bu zaferin 99. yılını kutluyoruz. Çanakkale Zaferi; sadece Türkiye tarihi için değil dünya tarihinde de bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde yurttaşların belirleyici ve aktif bir rol oynadığı, kahramanlık ve fedakarlıkların doruk noktasına ulaştığı bir azmin mücadelesi olmuştur.

 

Bugün yaşadığımız topraklar üzerinde özgürce dolaşabiliyorsak, bunu Çanakkale’de verilen ölüm kalım savaşına borçluyuz. Çünkü bundan 99 yıl önce; emperyalist güçler, Çanakkale Zaferi sonucunda Türkiye üzerinde istedikleri paylaşımı gerçekleştirememiş, geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temelleri de Çanakkale Zaferi ile atılmıştır. Ancak son zamanlarda bu zaferin önemi göz ardı edilmekte, ulus bilincini aşılayan bu kahramanlık destanları kimi güçlerce önemsizleştirilmek istenmektedir.

 

Kurtuluş Ordusunun onca imkansızlığa, olumsuzluğa rağmen ırktan, renkten, mezhepten arınmış olarak birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza yan yana olmayı başarmış olması, bugün üzerine yeniden ve yeniden düşünülmesi gereken bir olgudur. Cumhuriyet’e sahip çıkan eğitimciler olarak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan bilinci koruyacağımıza ve bu bilinci genç kuşaklara aktaracağımıza söz veriyoruz.

 

Yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlere karşı, ulusumuzun eşsiz bir mücadele ile vermiş olduğu var olma savaşı ve bu savaş sonrasında kazandığımız zaferin 99. yıldönümünde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

                                                                                   Şükrü BALUN

 

                                                                      Eğitim-İş Konya Şube Başkanı

Basında açıklamamız

RASYONEL_HABER_20140319_9 ANADOLU_MANSET_20140319_1 ANADOLU_MANSET_20140319_2 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar