Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YASEMİN ÖNEY CANKURTARAN, PARTİ MECLİSİ ÜYESİ SALİHA SERA KADIGİL,CHP KONYA MİLLETVEKİLİ M.HÜSNÜ BOZKURT, CHP KONYA İL BAŞKANI MEHMET ALİ ÜNAL VE İLÇE BAŞKANLARI EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİLER.

04 Mart 2016 - 475 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YASEMİN ÖNEY CANKURTARAN, PARTİ MECLİSİ ÜYESİ SALİHA SERA KADIGİL,CHP KONYA MİLLETVEKİLİ M.HÜSNÜ BOZKURT, CHP KONYA İL BAŞKANI MEHMET ALİ ÜNAL VE İLÇE BAŞKANLARI EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİLER.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YASEMİN ÖNEY CANKURTARAN, PARTİ MECLİSİ ÜYESİ SALİHA SERA KADIGİL,CHP KONYA MİLLETVEKİLİ M.HÜSNÜ BOZKURT, CHP KONYA İL BAŞKANI MEHMET ALİ ÜNAL VE İLÇE BAŞKANLARI EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİLER.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Kurtaran ile Parti Meclisi Üyesi Sera Kadığil Konya’ya gelerek Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şubesi, ADD Konya Şubesi, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği, Eğitim-İş Konya Şubesi, ÇYDD Konya Şubesi ve CHP Merkez İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti. Ziyaretlere CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, yönetim kurulu üyeleri, Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, kadın ve gençlik kollarının yanı sıra partililer eşlik etti. 

Eğitim-İş Konya Şubesi ziyaretinde eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, yönetim kurulu ve sendika üyeleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran ve Parti Meclisi Üyesi Sera Kadığil öğretmenlerin mesleki sorunları ve eğitimin sorunları ve çözümü noktasında fikir alışverişinde bulundular.

 

Eğitim-İş Konya Şubesi ziyaretinde Türkiye’de siyasal gelişmeleri değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, ülkenin iyi yönetilmediğinin üzerinde durarak, “CHP olarak darbe anayasalarının değiştirilmesinde varız. Ama başkanlık için anayasa yapılacaksa yokuz. Her zaman ülkemizin ihtiyacı olan anayasaya hep evet dedik. Cumhurbaşkanının tek hedefi var. Oda başkanlıktır. Biz başkanlığa patronlu başkanlık diyoruz. Patronlu başkanlık için ekonomiyi daraltıyorlar. Ekonomi giderek sıkıştırılıyor. Başkanlık gelirse ekonomi düzelecek diyorlar. Kim ekonomi iyi diyebilir ki. Ülkemizin sorunlarının çözümünde parti olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ülkemizde bitmeyen bir hukuksuzluk devam ediyor. Basına karşı yapılan hukuksuzlukların karşısında olacağız. Basın özgürleştirilmelidir. Bütün gayemiz evlatlarımıza cumhuriyeti ve kazanımlarını teslim etmektir. AKP kendine muhalefet olan kimse kalmasın istiyor. Ülkemiz tek ses olmaya doğru götürüyor.  Kim bu durumu işselleştirebilir ki? Kim ülkenin iyi yönetildiğini söyleyebilir ki. Algı yönetimiyle ülke yönetiliyor. Her şeyde korku ve baskı var. Bunun karşısında bizim birbirimizi sevip, güvenmemiz lazım. Birleşip omuz omuza vermeliyiz. Örgütlenmenin önüne geçiliyor. Bir örgüt çatısı altında değilseniz sesiniz bireysel olarak kalıyor. Örgütlü iseniz mücadele ve hak aramada çözüme daha çabuk ulaşılır. CHP hep emekçinin, çalışanın ve esnafın yanında olmuştur. Yanında olmaya da devam edecektir. 4+4+4 sistemi eğitimi bitirdi. Bundan en büyük yarayı kadınlarımız ve kızlarımız aldı. CHP olarak sivil toplum kuruluşlarımıza önem veriyoruz. Bu kurumlarımızla ilişkilerimizi attıracağız. Türkiye’nin elini vicdanına koyup, ülkeyi çekiştirmeyin ve bölmeyen partimize destek vermelidir” şeklinde konuştu.     

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun’da, “Ülkemizde eğitimin sorunları giderek artıyor. Mesleki sorunlarımız giderek büyüyor. Partinizden eğitimin sorunlarının çözümü noktasında elinizden geleni yapmanızı bekliyoruz” diye konuştu.

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, “Konya’daki tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettik. Onların sorunlarını dinledik. CHP olarak sivil toplum kuruluşları ve halkımızla beraber olmak istiyoruz. Sorunları hakkında bilgi sahibi olmak ve çözümü noktasında da birlikte çalışmak istiyoruz. Sivil toplum örgütleri bizim için önemlidir. Onlarla birlikte şehrimizin bütün sorunlarını takip edip, çözümü noktasında elimizden geleni yapacağız. Her zaman her yerde onlarla birlikte olmak istiyoruz” dedi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, “Ülkemiz iyi yönetilmediği gibi, çok felaketli bir gidiş içindeyiz. Suriye’de bir ateşkes anlaşması yapıldı. Yapanlar Rusya ve Amerika’dır. Suriye yoktur. Bütün bunların karşısında kendimiz için bir şey istemiyoruz. Ülkemiz ve çocuklarımız için çalışmalıyız. Biz Anadolu’da neleri gördük geçirdik. Muhteşem Süleyman’dan Mustafa Kemal sayesinde Anadolu kaldı. Bu ülkede laik yaşam biçiminden ve ulusal devletten yana olan yüzde 70 halkımız vardır. Hangi örgütlü güç varsa birlikte mücadele etmeliyiz. Gelinen noktada dış politika çökmüştür. Ülkemiz iyi yönetilmiyor. İçerde ulusal birlikteliği oluşturamazsak bu cendereden kurtulamayız. Türkiye’de laik düzen ve cumhuriyetle hayatta kalabiliriz. CHP olarak ülkemizin geleceği için çırpınıyoruz. Bu ülkeyi kurtaracağız ama herkesin gücüne ihtiyacımız var.” 

CHP GENEL BŞK. YARDIMCISI CANKURTARAN VE CHP HEYETİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ZİYARET- HABER FOTOLARI (4) CHP GENEL BŞK. YARDIMCISI CANKURTARAN VE CHP HEYETİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ZİYARET- HABER FOTOLARI (5)

20160304_180820

20160304_180842

20160304_183930

20160304_184059

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar