Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Konya Milletvekili Adayı Hüsnü Bozkurt Sendikamızı Ziyaret Etti

30 Mayıs 2015 - 643 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»CHP Konya Milletvekili Adayı Hüsnü Bozkurt Sendikamızı Ziyaret Etti
CHP Konya Milletvekili Adayı Hüsnü Bozkurt Sendikamızı Ziyaret Etti

CHP Konya Milletvekili Adayı Hüsnü Bozkurt, seçim çalışmaları kapsamında Eğitim-İş Konya Şubesini ziyaret ederek, Eğitim-İş üyesi öğretmenlerle sıcak bir hava da sohbet etti.


Konuşmasına Eğitim-İş üyelerine teşekkür ederek başlayan Bozkurt “Kendisinin bir hekim olduğunu, öğretmenlik ve hekimliğin emeklisi olmayan meslekler olduğunu belirterek Eğitim-İş Sendikasını kendine her zaman yakın hissettiğinizdi söyleyerek. Seçim çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

“100 gündür sahada olduğunu belirten Bozkurt, bütün yurttaşlara ulaşmaya çalışıyoruz ve CHP projelerini anlatıyoruz. Bu çalışmanın oylara yansıyacağını ve bu seçim günü bütün adayların canla başla çalışmasının sonuçlarını göreceklerini CHP’nin Konya’dan %18 oy ve 3 milletvekili çıkaracaklarını ümit ettiklerini, CHP’nin hazırladığı seçim bildirgesinin büyük bir emeğin ürünü ve iyi hazırlandığını, bu nedenle diğer partilerinin CHP’yi takip ettiğini ve CHP’nin gündemi belirlediği belirtti.

Konuşmasına 8 Haziran’dan sonra bu ülkenin kurucu iradesine karşı çıkamayacağını, ülkenin kurucularına “iki ayyaş” diyemeyeceğini ve okullardan Mustafa Necati’lerin, Hasan Ali Yücel’lerin, İsmail Hakkı Tonguç’ların adlarının silinemeyeceğini belirterek şöyle devam etti: “Ülkede yaşanan şiddetin ana sebebinin okullardan felsefe, sosyoloji, psikoloji, ve mantık derslerinin kaldırılmasıdır. CHP iktidarında bu dersler yeniden müfredata alınacaktır” dedi.

İNSANCA, ÖZGÜRCE YAŞAYACAĞIMIZ BİR ÜLKE ÖZLEMİNDEYİZ

Hüsnü Bozkurt’un ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade eden Eğitim-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, “İnsanca, özgürce yaşayacağımız bir ülke özlemindeyiz,  8 Haziran seçimlerinden sonra kamu çalışanların yaşadığı zorluklardan kurtulacağını düşünüyorum “ diyerek Bozkurt’a dönerek “Eğer CHP iktidar olursa ülkede yaşanan tahribatın düzeltilmesi için çok çalışmanız gerekli” dedi.

HEDEFİMİZ KONYA’YI İZMİR YAPMAK

Yapılan konuşmalardan sonra sohbete geçilen ziyarette bir öğretmenin bu seçimde de aydınlanmacı çağdaş yaşamdan yana insanların ülkede ve Konya’da başarılı olamazsa Konya’yı terk ederek İzmir’e taşınacağını söylemesi üzerine Hüsnü Bozkurt “ Önemli olan Konya’da aydınlanma mücadelesini devam ettirmek o nedenle bizim hedefimiz Konya’yı İzmir yapmak” dedi ve  “Daha güzel ve gönençli günlerde bir arada olmayı düşünüyorum” sözleri ile Eğitim-İş’lilere tekrar teşekkür ederek, ziyaretini sonlandırdı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar