Dolar : Alış : 8.6243 / Satış : 8.6398
Euro : Alış : 10.3072 / Satış : 10.3258

HAVA DURUMU
hava durumu

konya27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1303 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ

16 Temmuz 2016 - 440 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ
DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ

Bu gece yaşanan ve uzun süre nedeni anlaşılamayan saldırıların bir darbe girişimi olduğu öğrenilmiştir,darbe girişimini kınıyoruz.

Bizler Atatürk Cumhuriyetinin tam bağımsızlıktan,tam demokrasiden ve özgürlükten yana eğitim emekçileri  olarak akıldan ve izandan yoksun sözde darbe girişimini kınıyor ve tepki ile karşılıyoruz.

Hangi gerekçe ile,kökü nerede ve amacı ne olursa olsun anti demokratik ve cuntacı anlayışların karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

İş kolumuzdaki eğitim emekçilerinin hakkını, hukukunu ve ekmeğini korurken neredeyse her gün karşı karşıya gelmemiz bile bir darbe girişimini hoş karşılamamızı sağlayamaz.

Hükümete de buradan bir kez daha sesleniyoruz. Ülkeye demokrasi gelecekse, darbeler engellenecekse, bu gece yarılarından sonra defalarca okunan ezanlarla olmayacaktır. Demokrasinin, yegane teminatı; hukukun,demokrasinin egemen olduğu, halkımızın,işçi ve emekçilerin insanca yaşam koşullarına ulaştıkları, özgür, laik ve uygar bir toplum olmayı başarmaktır. Ayrıca Örgütümüze bağlı tüm üye ve yöneticilerin provakasyona neden olabilecek açıklama,tavır ve davranıştan uzak durmaları önem arz etmektedir.Eğitim iş kamuoyuna duyrulur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar