Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909

HAVA DURUMU
hava durumu

konya23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DÜNYA EMPERYALİZME KARŞI DİRENCİN ATEŞLEYİCİSİNİ KAYBETTİ

07 Mart 2013 - 309 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»DÜNYA EMPERYALİZME KARŞI DİRENCİN ATEŞLEYİCİSİNİ KAYBETTİ
DÜNYA EMPERYALİZME KARŞI DİRENCİN ATEŞLEYİCİSİNİ KAYBETTİ

 Emperyalizme karşı mücadele bayrağını Venezuella’da göndere çeken Hugo Chavez Küba’da kanser tedavisi sürerken yaşamını yitirdi.
        Son 30 yıldır emperyalizmin cirit atarak kan döktüğü, sömürü çarkını acımasızca sürdürdüğü bir süreçte, ülkesinde oluşturduğu ulusal cephe ile emperyalizmi ve onun finansal temsilcileri IMF ve DTÖ’yü def eden Chavez’in yaktığı umut ışığı, Latin Amerika’dan tüm dünya halklarına ilham kaynağı olmuştu. İktidara gelir gelmez başta petrol olmak üzere tüm yer altı ve yer üstü zenginlik kaynaklarını çok uluslu şirketlerin elinden alarak millileştiren, eğitim ve sağlığı tüm yurttaşlarına parasız hale getiren Chavez emperyalizm için korku, ezilen ve sömürülen ulus ve sınıflar için umut olmuştu.
        O, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda,  ABD Başkanı Bush’u kastederek “Şeytan dün buradaydı” sözü ile ezilen, sömürülen, horlanan, yoksulluk ve sefalete mahkum edilen ulusların sözcülüğünü üstlenmişti.
        O,ülkesinin kaynaklarını halkı için kullanarak, işsize iş, hastaya doktor, bebeğe süt, köylüye toprak, öğrenciye kitap kısacası halkına refah ve mutluluk getirmişti.
        Şeytan dediği ABD, O’nu bir darbe ile devirmeye çalıştı ama 2 gün içinde halk ayaklanarak bu darbecilere gerekli dersi verdi.
        59 yaşında yaşamını yitiren bu halk önderi adeta “Tam bağımsızlık” şiarı ile Kuvayi Milliye hareketini yaratan ve emperyalizmi ülkesinden kovan, bugün ise etnik, dinsel ve mezhepsel temelde bölünerek emperyalizme yem edilmeye çalışılan ulusumuza yeniden Mustafa Kemal’i ve Kuvayi Milliye ruhunu hatırlatan bir önder olmuştur.
        Başta Venezuella halkı olmak üzere tüm ezilen ulusların başı sağ olsun.

                                                        MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar