Dolar : Alış : 15.9249 / Satış : 15.9536
Euro : Alış : 16.8483 / Satış : 16.8786

HAVA DURUMU
hava durumu

konya23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1371 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EĞİTİM-İŞ 6 YAŞINDA ONURLUYUZ,GURURLUYUZ

17 Ekim 2011 - 493 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»EĞİTİM-İŞ 6 YAŞINDA ONURLUYUZ,GURURLUYUZ
EĞİTİM-İŞ 6 YAŞINDA ONURLUYUZ,GURURLUYUZ


6. yıldönümü 17 ekim 2011 ile konyaegitimis

Eğitim işkolunda mücadele veren Eğitim-İş, 6. yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Eğitim-İş Sendikası Konya şubesi yönetim kurulu üyeleri kuruluşunun 6.yılında Akyokuş Konya Mutfağında basınla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltı sonrası Eğitim-İş Konya şube başkanı Şükrü Balun, emek mücadelesinde sendika olarak 6. yıla ulaşmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Asırlık örgütlü eğitimci mücadelesinin sahipsiz bırakılan temel tercihlerini rehber edinerek yeni bir çatı altında yeniden başladığımız yolculuğumuzun 6. yıldönümünü kutluyoruz. Büyük Önderimizin liderliğinde kurulan ve kurumsallaştırılan Cumhuriyetimizin aydınlanma devrimleriyle evrensel değerleri aynı potada eriten sendikal bakış açısını, 17 Ekim 2005 tarihinde Eğitim İş tabelası altında “yeniden” tarih sahnesine çıkararak örgütlü eğitimci hareketinin liderliğini geri almak için yollara düştük.
6 yıllık mücadele serüvenimiz, Eğitim İş’in ulusumuz ve işkolumuz için alternatifi olmayan bir emek örgütlenmesi olduğunu gözler önüne sermiştir. 6 yıldır soluksuz devam eden mücadelemizin ağırlık merkezine işkolumuzun ekonomik, sosyal ve demokratik hak ve özgürlüklerinin iyileştirilmesi hedefini aldık” dedi.

Eğitim Hakkının Ticarileşmesine Karşıyız
Sendika olarak eğitim hakkının ticarileşmesine karşı olduklarına da dikkat çekerek şunları söyledi: “ Eğitimcinin ilkeli ve onurlu bir yaşam sürebilmesi için zorunlu olan ücret standardını uygun seviyelere yükseltme mücadelesi verirken, sendikal mücadelenin sadece ücret pazarlığına indirgenmesine karşı çıktık. Tabanımızın duyarlılıklarının sendika yönetimine egemen olabilmesi için bütün tedbirleri aldık. Grevli – toplu sözleşmeli sendikal yapı hedefini vazgeçilmez mücadele alanlarından kabul ettik. Bugün içine düştüğümüz gerici kıskacı doğru okuyabilen bir nesil yaratabilmeleri için yeterli donanım ve altyapı olanaklarını elde edebilmeleri için çaba gösterdik. Düşünmekten, sorgulamaktan ve tartışmaktan korkmayan bir nesil yaratmaya çalıştık. Eşit, parasız ve bilimsel eğitim mücadelesi vererek eğitim hakkının ticarileştirilmesine, eğitimcinin sınıflandırılmasına karşı çıktık. İçimizdeki işbirlikçilerinin yardımıyla ülkemizi sömürge haline getirmeye çalışan IMF ve Dünya Bankası’na karşı tavır ortaya koyduk. Kurulduğumuz günden bugüne işkolumuzun etkinlik alanında ve ülke genelinde oldukça güçlenen karşı devrimci anlayışa asla taviz vermedik. Bugün ABD yerli işbirlikçileri yardımıyla ülkeyi gerici bir sarmalın içerisine boğmaya çalışmaktadır. Eğitim iş ve onun onurlu üye ve yöneticileri gece gündüz ülkenin dört bir yanında bu emperyalist saldırıya karşı direnmektedir. Her türlü baskı, tehdit, hedef gösterme girişimlerine rağmen, Anadolu’yu aydınlatma mücadelemizi sürdürüyoruz. Bugün artık herkes çok iyi bilmektedir ki, Eğitim İş okullarımızı kuşatan gerici anlayışa karşı eğitim kurumlarında amansız bir direniş ortaya koyan tek ve en büyük güçtür. Büyük bedeller ödeyerek sürdürdüğümüz ve her anını büyük bir gurur ve mutlulukla andığımız kutlu mücadelemizin bundan sonra da daha ağır bedeller ödemek pahasına devam edeceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır”
Şükrü BALUN
Konya Eğitim-İş Şube Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar