Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya22°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EĞİTİM İŞ KONYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

23 Şubat 2013 - 372 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»EĞİTİM İŞ KONYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI
EĞİTİM İŞ KONYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİM-İŞ BÖLGE TOPLANTISI HABER FOTOLARI

Eğitim-İş İç Anadolu Bölge Toplantısı Konya şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bölge Toplantısına Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, MYK üyelerinin yanı sıra Nevşehir, Niğde, Aksaray, Karaman, Afyon illeri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Eğitim-İş, İç Anadolu Bölge Toplantısının açılış konuşmasını yapan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, “AKP iktidarları döneminde eğitim çalışanlarının ekonomik durumunda anlamlı hiçbir değişiklik olmadığı gibi, kaşıkla verip kepçe ile geri alıyor. Kadrolaşma sendikal mücadelenin de temel uğraş alanlarından biri haline gelmiştir. Çalışanlar yandaş ya da öteki olarak sınıflandırılmaktadır” dedi.

Eğitim-İş Konya Şubesinin ev sahipliğinde Konya Merkez öğretmen evinde düzenlenen Bölge toplantısına katılan Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Milli eğitimdeki yanlışları eleştirerek, yeni bakandan bu yanlışların düzeltilmesini istedi.

657’deki Değişiklikler Kamu Çalışanlarını Mağdur Edecek

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir’de konuşmasında Yeni Milli Eğitim Bakanından eğitiminde yapılan yanlışların düzeltilmesini talep ederek, “Yeni Anayasa ülkemizin sosyal ve üniter yapısını böleceği için bölünme anayasası olacaktır. Biz buna karşıyız. İlk dört maddenin değiştirilmesini istemiyoruz. Bunun yanında 657 sayılı Devlet Memurları Yasasındaki yapılacak değişikliklerle kamu çalışanları köle olacak. Sosyal devlet tasfiye edilecek. Yine, Kamu çalışanlarını işlevsiz hale getirilecek. 4+4+4 adı altında ucube bir yasa çıkarıldı. Bu yasanın amacı, eğitimi özelleştirmek ve gericileştirmektir. Bu yasa ile öğretmenler mağdur oldu. Hak kayıplarına uğradı. Hiçbir şeye bakılmadan atamalar yapıldı. Sayın bakana hoş geldiniz diyorum. İyi şeyler yaparsa alkışlarız. Öğretmenlerimizin ve eğitimin sorunlarını çözmesini bekliyoruz” diye konuştu.

5 Yaşındaki Çocukların Eğitime Alınması Yanlıştır

5 yaşına giren çocukların eğitime alınmasının yanlışlığına dikkat çeken Veli Demir, “Ülkemizde 4+4+4 eğitim sistemiyle 5 yaşındaki çocukların eğitime alınması yanlış oldu gibi, okullar öğretmenler ve çocuklar bu sisteme hazır değildir. Çocukların 66 aydan 72 çekilmesini istiyoruz. Aksi durumda bunun adı cinayettir. Dünya da eğitimde Finlandiya’ya gıpta ile bakılıyor. Orda çocuklarda okula başlama ayı 84 aydır. Öğretmenlerimiz mutsuz. 30 bin öğretmenimizin eski alanlarına dönmesini istiyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın bu sorunu çözmesini istiyoruz. Kılık kıyafet genelgesiyle öğrencilerimizi zengin ve yoksullar olmak üzere iki gruba böldüler. Bu sorunun çözümünü Sayın Bakandan istiyoruz. Sınıfta öğrencilerin eşitliğini sağlayan önlük ya da forma uygulamasına geri dönülmesini talep ediyoruz. Sendikalar direnerek haklarını elde ederler. Diyalog kapısının sayın bakandan açık tutmasını istiyoruz.”

Eğitim-İş İç Anadolu Bölge toplantısında, sendikanın geleceği, Türkiye’de sendikal ve siyasal sürecin değerlendirilmesi, örgütlenme, eylem ve etkinlik değerlendirmeleri konuları ele alındı.

BÖLGE TOPLANTIMIZDA GÖSTERİLEN SİNE VİZYON GÖSTERİMİZ

 

 Basında Konya Bölge Toplantımız için tıklayınız


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar