Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA

16 Haziran 2013 - 320 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA
FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA

Günlerdir yurdun dört bir yanında AKP faşizmine karşı devam eden demokratik ve meşru direnişin haklılığı Gezi Parkına yapılan insanlık dışı müdahale ile bir kez daha ortaya çıktı.

     İçişleri Bakanı’nın “Pazar akşamına kadar müdahale olmayacak” şeklindeki açıklamasına karşın, Başbakan’ın Ankara mitinginde verdiği talimatın hemen ardından müdahalenin yapılması, AKP içindeki  tek adam diktatörlüğünün Türkiye’ye yansımasından başka bir şey değildir. Başta Taksim ve Gezi Parkı olmak üzere ülkenin dört bir yanında yapılan saldırılar, Türkiye’de hukukun, insan haklarının ve demokrasinin yok edildiğinin açık göstergeleridir. Çoluk çocuk gözetmeden atılan gaz bombaları ve plastik mermiler,tokatlanan,saçından çekilen genç kızlar, cübbeleriyle yaka paça adliyeden götürülen avukatlar ancak faşist ülkelerde rastlanan görüntülerdir. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.

     Emperyalizmin diz çöktüremediği Ulusal Kurtuluş Savaşını başararak bağımsızlığını kazanmış bu halkı, 12 Mart ve 12 Eylül faşizmi de susturamamıştır. AKP ise hiç susturamayacaktır. Halk artık 11 yıllık AKP zulmüne, yoksulluğa, işsizliğe,çözüm süreci adı altında ülkenin bölünmeye götürülmesine,gerici politikalarla yaşam alanlarına müdahale edilmesine, komşularıyla savaşa sürüklenmesine ‘’gayrık yeter!’’ demiş ve ayağa kalkmıştır.Kuvayı Milliye ruhu yeniden canlanmıştır.

      ‘’Önce Türkiye sonra sendika’’ diyen, Cumhuriyet’in öğretmenlere yüklediği sorumluluğun bilincinde olan Eğitim İş; köle düzenine  ‘’ Ya birlikte savaşacağız ya da tek tek öleceğiz’’ diyerek başkaldıran Spartaküs’ün dediği gibi, bu önemli süreçte de AKP faşizmine karşı tüm güçlerin birlikte demokratik ve meşru direnme hakkını kullanma kararlılığını gösterecektir. Demokrasiden yana tüm kurum ve kuruluşların da aynı kararlılığı göstereceğinden eminiz. Bu bağlamda aşına, işine ve ülkesine sahip çıkan tüm sendikaların, üretimden gelen gücü olan grev ve genel grev kararı başta olmak üzere birlikte eylem ve etkinlikleri planlaması ve yapmasını önemsiyoruz. Hiçbir kesimin cadde ve meydanlarda ‘’Faşizme karşı omuz omuza’’ ve “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” iradesini kulak arkası etme lüksü yoktur.

      Eğitim İş Konya Şubesi olarak 16 Haziran Pazar günü SAAT 18:00’DA  ZAFER GEDAVET PARKINA çıkarak bu kararlılığımızı göstereceğiz.

EĞİTİM-İŞ KONYA ŞUBE YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar