Dolar : Alış : 8.1011 / Satış : 8.1157
Euro : Alış : 9.7718 / Satış : 9.7894

HAVA DURUMU
hava durumu

konya22°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1292 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Genel Başkanımız Veli Demir’den Örgütümüze Teşekkür Mesajı

23 Ocak 2013 - 305 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»Genel Başkanımız Veli Demir’den Örgütümüze Teşekkür Mesajı
Genel Başkanımız Veli Demir’den Örgütümüze Teşekkür Mesajı

Değerli mücadele arkadaşlarım,‎

TÖS’ün unutulmaz Genel Başkanı, öğretmen örgütçülüğünün büyük önderi Fakir Baykurt, 3 Ekim 1971’de Mamak Askeri Cezaevinde yapılan yargılamada, Askeri Mahkeme önünde; “Bu mücadeleye giren insanlar sonuç ne kadar acı olursa olsun bunlara katlanmayı bilmelidir. Biz bileceğiz. Bizden sonraki öğretmenler de bilecektir. Çok iyi biliyoruz ki, çektiklerimiz boşa gitmeyecektir. Bağımsız, demokratik, kalkınmış ve Atatürk devrimi yolunda ilerleyen bir Türkiye’ye vardığımız zaman, o günkü genç kuşaklarla bütün millet bugünkü öğretmenleri şükranla anacaktır” demiştir.

Nasıl bizler bundan 44 yıl önce, 15 Şubat 1969’da yine soğuk bir kış günü Tandoğan’da yapılan TÖS yürüyüşünü unutmayarak hala saygıyla Fakir Baykurt’u ve TÖS’ü anıyorsak, bizden sonraki kuşaklar da, ulusumuz da 19 Ocak 2013’te, tüm baskılara ve olumsuz hava koşullarına rağmen, Tandoğan Yürüyüşü’nü gerçekleştirerek dimdik ve kararlı bir şekilde emek ve Cumhuriyet düşmanı tek parti diktatörlüğüne meydan okuyan Eğitim-İşlileri saygıyla ve özlemle anacaktır.

Bugün ülkemizin sevk ve idaresini elinde bulunduran güçlerin, aydınlanma mücadelesinin mayasının karıldığı eğitim ve bilim işkolunda kendilerine engel olarak gördükleri tek emek örgütü Eğitim-İş’tir. Karşı devrimcilerde yarattığımız bu algı bizim varlık sebebimiz, gurur kaynağımızdır. Bu algı, mazlum halkımızın ve yoksul emekçimizin 17 Ekim 2005 tarihinde başladığımız zorlu mücadelemizin meyvelerini almaya başladığına işaret eden kutlu bir gelişmedir.

Bu nedenle, siyasi rejimimizi tamamen kontrol altına alan karanlığın emeğimize ve düşünsel kaynaklarımıza saldırılarını artırdığı bir dönemde, Eğitim-İşlilerin zorlu mevsim koşullarına aldırmadan ülkemizin kalbine akın etmelerinin, başkentin sokaklarını direniş sloganlarıyla titretmelerinin toplumsal belleklerdeki anlamı büyük olacaktır.

19 Ocak Tandoğan yürüyüşü ile Eğitim-İşlilerin tarihi sorumluluk bilincinin ne kadar yüksek olduğunu tescil ettiniz.

Yürüyüşümüze katılan ya da türlü engeller nedeniyle katılamayıp yüreğini Tandoğan’a gönderen Eğitim İş’lileri ve tüm örgütümüzü Merkez Yönetim Kurulumuz adına kutluyor, destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla.
Veli DEMİR
Genel Başkan

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar