Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İNSANLIK DIŞI MÜDAHALEYİ KINIYORUZ

22 Aralık 2014 - 341 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»İNSANLIK DIŞI MÜDAHALEYİ KINIYORUZ
İNSANLIK DIŞI MÜDAHALEYİ KINIYORUZ

Eğitim İş Konya Şube Başkanı Şükrü BALUN  Aralık Cumartesi günü Ankara Tandoğan’da Eğitim İş üyesi eğitim çalışanlarına yönelik polis saldırısını kınadıklarını belirtti.

ANADOLU_TELGRAF_20141222_1-670x296

 

Balun, “Ankara’daki mitingimize müdahale edenleri kınıyoruz”

 

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, hafta sonu Ankara Tandoğan’da Eğitim-İş Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilecek miting ve kitlesel basın açıklamasına polisin müdahalede bulunarak engellenmesini kınadıklarını söyledi.

 

 

Ankara Tandoğan’daki Eğitim-İş Genel Merkezi tarafından düzenlenen mitingi polisin müdahale de bulunarak engellenmesini kınadıklarını belirten Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, “17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu hatırlatmak, Türkiye’deki emek sömürüsünü teşhir etmek ve eğitimde yaşanan erozyona dikkat çekmek amacıyla Tandoğan’da gerçekleştirmek istediğimiz kitlesel basın açıklamasına polis benzeri görülmemiş bir tutumla, hiçbir uyarıda bulunmadan biber gazı ve TOMA ile müdahale etti. Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı  tarafından darp edilen Genel Başkanımız Veli Demir  hastaneye kaldırıldı. Şube başkanlarımız ve üyelerimiz ağır bir şekilde polisler tarafından darp edilmiş, 150’ye yakın arkadaşımız gözaltına alınmıştır. Genel Eğitim Sekreterimiz Önder Yılmaz’a gözaltına alınması sırasında ters kelepçe takılmıştır. Daha sonra gözaltına alınan genel başkanımız ve diğer arkadaşlarımız akşamüzeri serbest bırakılmıştır. Eğitim emekçilerine, öğretmenlere yöneltilen bu insanlık dışı, uygulamayı şiddetle lanetliyoruz. Darp edilen arkadaşlarımız arasında birçok yaralı bulunmaktadır” dedi.

Eğitim-İş Mücadeleye Devam Edecektir

Şükrü Balun, Eğitim-İş’in mücadeleye devam edeceğini de dikkat çekerek, “Ülkemiz her geçen gün polisi kendisine kalkan yapan siyasal iktidarın uygulamaları altında insanlık dışı görüntüler vermeye devam etmektedir. Eğitim-İş her şeye rağmen neye mal olursa olsun bu ortaçağ gericiliğiyle mücadele etmeye devam edecektir. Eğitim-İş her şeye rağmen temel insan haklarını savunmaya, insanca yaşam koşullarında direnmeye devam edecektir. Genel merkezimiz önünde Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop’un basın açıklamasına CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Refik Eryılmaz ile CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün destek verdi. Basın açıklamasının ardından gözaltına alınan arkadaşlarımıza destek vermek üzere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü önüne gittik. Burada da polis biber gazı ile müdahalede bulundu. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ta Genel Merkezimize gelerek geçmiş olsun dileklerini ileterek destek verdi” şeklinde konuştu.

ANADOLU_TELGRAF_20141222_1

ANADOLU_TELGRAF_20141222_6 KONYA_POSTASI_20141222_4 KONYA_YENIGUN_20141222_8 MERHABA_20141222_10

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar