Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya24°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İSRAİL İN MAZLUM FİLİSTİN HALKINA SALDIRISI İNSANLIK ADINA UTANÇTIR

18 Temmuz 2014 - 272 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»İSRAİL İN MAZLUM FİLİSTİN HALKINA SALDIRISI İNSANLIK ADINA UTANÇTIR
İSRAİL İN MAZLUM FİLİSTİN HALKINA SALDIRISI İNSANLIK ADINA UTANÇTIR

 Emperyalizmin Ortadoğu’daki yaramaz haylaz çocuğu İsrail, her gün onlarca, yüzlerce masum insanı katletmeye, Filistin halkına soykırım uygulamaya devam ediyor. Kadınların, yaşlıların ve çocukların hedef alındığı bu katliama, İnsan haklarını savunma konusunda mangalda kül bırakmayanlar ve insan haklarını gerekçe göstererek, dünyanın bir ucundan öbür ucuna müdahaleyi kendilerinde hak görenler, bu vahşet karşısında suspus olmuşlardır. Filistin’de yaşananlar insanlık adına utanç ve ibret vericidir.

     Yıllardır bölgeye ambargo uygulayarak her türlü insani yardımın girmesini engelleyen İsrail, şimdi de masum insanlara, sivillere, çocuklara, bomba yağdırıyor. Masum insanların sığındıkları, okullar, camiler katil İsrail bombalarına, kurşunlarına hedef oluyor. Bomba ve kurşunlardan kurtulanlar ise açlıktan ve hastalıktan ölüme mahkûm ediliyor. Uluslararası savaş kuralları ve hukuku bile bile göz ardı ediliyor. Bütün bu yaşananları başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm dünya izlemekle yetiniyor. Filistin’de yaşanan bu insanlık dramına Türkiye başta olmak üzere, aralarında kültürel bağlar olan Ortadoğu ülkeleri de sessiz kalmakta, atılan hamasi nutuklardan ve yapılan açıklamalardan başka bir şey yapılmamaktadır.

     Mazlum uluslara karşı dünya jandarmalığına soyunan emperyalist ABD, İsrail’in yaptığı insanlık dışı bu katliama ve vahşete göz yummaktadır. Tüm dünya da İsrail’i koruyan ABD’nin ağzına bakmaktadır.  Filistin’de uygulanan bu vahşet ve katliamın bir an önce durdurulması gerekmektedir.

     Birleşmiş Milletler ve tüm dünya bu insanlık dramına karşı harekete geçmelidir. Başbakan öncelikle Yahudi lobisinden aldığı “ Cesaret Madalyasını” çıkarıp atmalıdır. Dünya lideri olmakla övünen; ama ABD izin vermediği için bir yıldır bir türlü Gazze’ ye gidemeyen başbakan, göstermelik hamasi nutuklar atmak yerine mazlum Filistin halkının dramını sona erdirecek girişimlerde bulunmalıdır.   

     Eğitim-İş olarak; İsrail’in Filistin halkına yönelik bu hain saldırılarının biran önce durdurulmasını istiyor; İsrail’i işlediği insanlık suçu nedeniyle şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

 

                             Eğitim İş Konya Şubesi

 

Basında İsrail’i kınama basın açıklamamız yer aldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar