Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kıyak Uzman Atamalarına Dava Açtık

22 Ocak 2013 - 313 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»Kıyak Uzman Atamalarına Dava Açtık
Kıyak Uzman Atamalarına Dava Açtık

İller arası yer değiştirme talebinde bulunan ancak norm kadro bahane edilerek eşlerinin,çocuklarının yanına gidemeyen binlerce öğretmen varken Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığına 48 öğretmeni görevlendirmişti.Görevlendirilen öğretmenlerin  AKP’li vekillerin yakınları oldukları ortaya çıkmıştır.

Son olarak bu 48 öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan bir değişiklikle bakanlık merkze kadrolarına uzman olarak kadrolu atandıkları belirtildi.

Bu haksızlık karşısında sessiz kalmayan sendikamız bu kıyak atamanın iptali için Danıştay nezninde dava açtı.

Sendikamız Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklama aşağıdadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1. maddesi hükmü ile 3. maddesi hükmünün yürütmesinin durdurulması ve iptali amacıyla Danıştay’a dava açtık.
31.12.2012 tarih ve 28515 (4. mükerrer) sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan değişiklik yönetmeliği ile Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 5. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (1) numaralı alt bendi ile 7. maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde yer alan “eğitim uzmanı” ibareleri, “eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı hariç diğer hizmet sınıflarında bulunan kadrolardan eğitim uzmanı” şeklinde değiştirilmiştir. Yine aynı yönetmeliğe, “Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte Bakanlık merkez teşkilatında geçici görevle çalışmakta olan öğretmenlerden Bakanlık merkez teşkilatındaki geçici görev süresi toplam en az altı ay olanlar eğitim uzmanı kadrolarına atanabilirler.” hükmünü içeren geçici 2. madde eklenmiştir.
Düzenlemelerle, eğitim ve öğretim sınıfına dahil personelin eğitim uzmanı olma hakları ellerinden alınırken; Bakanlık merkez teşkilatında, yönetmelik değişikliğinin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle en az 6 (altı) ay geçici olarak görev yapan personele bu hak verilerek ayrıcalıklı zümre yaratılmıştır. Yandaşa özel kadro açmaya dönük, hiçbir objektif ölçüt taşımayan keyfi düzenlemelerin yürütmesinin durdurulması ve iptali amacıyla Danıştay’a dava açtık.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar