Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR

22 Mart 2014 - 328 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR

17 Aralık operasyonunun ardından büyük korku yaşayan Başbakan Erdoğan’ın, basın, ifade ve iletişim özgürlüğü konusundaki yasakçı ve faşizan tutumu twitter yasağı ile doruk noktasına ulaştı.

Internet’e, sosyal paylaşım ağlarına ve twitter’a dönük yasaklamaların ardında siyasi iktidarın yolsuzluklarının yayılmasını engellemek olduğu açıktır. Bu tutum kendi icat ettikleri “İleri Demokrasi” adına yapılmış faşizan bir uygulamadır ve Anayasa’ya aykırıdır. Gerçek demokrasi, ancak halkın daha fazla bilgiye özgürce ulaşması ve ifade özgürlüğünün teminat altına alınması ile mümkündür.

2002 yılında 3Y (Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklar) ile mücadele edeceği iddiasıyla iktidara gelen AKP döneminde yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar sıradanlaşmış ve adeta kurumsallaşmıştır. Ancak twitter’ı yasaklayarak yolsuzluğun, yoksulluğun ve gerçeklerin üzerini örtmeleri mümkün değildir.  

Hitlerin propaganda bakanı Joseph Goebbels mantığı uygulayarak 12 yıldır Türk halkını oyalayan, aldatan AKP iktidarı 30 Mart 2014’te hesap verecektir. İfade ve iletişim özgürlüğünün önüne Başbakan tarafından konulan bu engeli halkımız 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde koyacağı iradeyle kendisi aşacaktır.

Mustafa Kemal’in önderliğinde emperyalizme dahi boyun eğmeyen Türk Ulusu, bugün de emperyalizm ile işbirliği yapanlara ve Başbakan’ın diktatöryal uygulamalarına asla boyun eğmeyecektir.

17 Aralık’ta ortaya çıkan yolsuzluklarla meşruiyetini kaybeden AKP iktidarının yasaklamalarla, şiddetle ayakta kalması mümkün değildir.

                          MERKEZ YÖNETİM KURULU

532c601b6d8c9

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar