Dolar : Alış : 6.5696 / Satış : 6.5815
Euro : Alış : 7.2107 / Satış : 7.2237

HAVA DURUMU
hava durumu

konya14°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 44 Kategoride 1245 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LAİK EĞİTİM ve EMEĞE SAYGI YÜRÜYÜŞÜMÜZE POLİS MÜDAHALESİ

21 Aralık 2014 - 229 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»LAİK EĞİTİM ve EMEĞE SAYGI YÜRÜYÜŞÜMÜZE POLİS MÜDAHALESİ
LAİK EĞİTİM ve EMEĞE SAYGI YÜRÜYÜŞÜMÜZE POLİS MÜDAHALESİ

LAİK EĞİTİM VE EMEĞE SAYGI YÜRÜYÜŞÜMÜZE POLİS MÜDAHALE ETTİ

 

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu hatırlatmak, Türkiye’deki emek sömürüsünü teşhir etmek ve eğitimde yaşanan erozyona dikkat çekmek amacıyla Tandoğan’da gerçekleştirmek istediğimiz kitlesel basın açıklamasına polis biber gazı ve TOMA ile müdahale etti. 

Yatağan’dan başlattığımız “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü”nün son durağı olan Tandoğan Meydanı’nda toplanılmasının ardından, Kızılay Güvenpark’a yürümek istedik. Polis yürüyüşün izinsiz olduğu gerekçesiyle GMK Bulvarı’nda yolu kapatarak biber gazı ve TOMA ile müdahale etti. 

Polis saldırısında aralarında Genel Başkanımız Veli Demir’in de bulunduğu 100’ün üzerinde gözaltı oldu. Güvenlik Şube Müdür yardımcısı  tarafından darp edilen Genel Başkanımız Veli Demir  hastaneye kaldırıldı.Genel Eğitim Sekreterimiz Önder YILMAZ ve birçok üyemize polis ters kelepçe takarark göz altına aldı.Yürüyüşümüze destek vermek üzere aramızda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter astım hastalığı nedeniyle gazdan aşırı etkilenirken polis tarafında arabasının alandan ayrılmasına izin verilmedi.CHP Milletvekilleri Hüseyin AYGÜN ve Orhan DÜZGÜN Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik şubeye avukatlar ile geldiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar