Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LYS`YE GİRECEK OLAN GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

12 Haziran 2017 - 456 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»LYS`YE GİRECEK OLAN GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ
LYS`YE GİRECEK OLAN GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

Milyonlarca gencimiz ve onların velileri için hayati nitelikteki Lisans Yerleştirme Sınavları maratonu başladı.

Her yavrumuzun eğitime eşit ve ücretsiz ulaşma hakkının bir türlü sağlanmadığı ülkemizde, adil olmayan bir sürecin sonunda, adil sonuçlar vermesi beklenen LYS sınavı; kimi öğrencilerimize üniversitelerin, kimilerine ise bir yıl daha hazırlanmanın ya da hayata atılmanın kapılarını aralayacak.

Hatırlanacağı üzere “paralel ile mücadele” aşamalarından biri olarak dershanelerin kapatılması hamlesi, iktidar tarafından kamuoyuna, eğitimde eşitsizliğin kalkması olarak duyurulmuştu. Eğitim İş olarak bunun doğru olmadığını vurgulamış, çocuklarımız maddi imkanları ne olursa olsun kaliteli ve nitelikli eğitime eşit oranda ulaşmadıkça, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanamayacağının altını çizmiştik. Maalesef ki AKP’nin yakın zamanda açtığı temel liseler, dershanelerin yeni adı oldu ve yine zengin öğrenci ile fakir öğrencinin üniversite sınavı karşısındaki duruşu açısından derin bir uçurum yarattı.

Eğitim kalitesi değişken okullar yaratarak, arz olmamasına rağmen mütemadiyen açılan imam hatip okullarını imkanlarla donatarak, sermayeyi okullara tam anlamıyla sokarak, zaten adil olmayan eğitim sistemi, son dönemde daha da eşitsiz hale getirildi.

Bilinmelidir ki; tüm bu adaletsiz koşullara rağmen sınavlarda başarı gösterecek öğrencilerimiz, tamamen kendi zeka ve çabalarıyla bu başarıya ulaşmış olacaklardır.

Söz konusu öğrenciler, MEB’in başarılı olduğunu değil; önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bahsettiği zeki gençlerden olduklarını ispat edeceklerdir.

Son TEOG sınavında olduğu gibi öğrencilerin puanları üzerinden bir zafer senaryosu  anlatmaya kalkacak olan Milli Eğitim Bakanlığı da, bu gerçekleri her zaman yüzüne vuracak bir sendikanın, Eğitim İş’in karşısında olacağını bilmelidir.

Sınavda başarı gösteremeyecek gençlerimiz de incitilmemeli, bu sınava adil koşullarda girmedikleri her zaman hatırlanmalıdır.

Eğitim İş olarak, üniversite sınavına girecek olan gençlerimize başarılar diler, bu adaletsiz sisteme rağmen tüm imkanlarını seferber ederek çocuklarını bu sınava hazırlamaya çalışan velileri tebrik ederiz.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar