Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR EYLEMİ İÇİN KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİK

12 Ocak 2013 - 275 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR EYLEMİ İÇİN KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİK
MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR EYLEMİ İÇİN KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİK

Genel Başkanımız Veli Demir ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Osman Kandemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’i ziyaret ederek, 19 Ocak 2013 tarihinde “Mesleğimiz Onurumuzdur” sloganıyla Ankara’da gerçekleştireceğimiz eyleme destek vermeye çağırdı.
Genel Başkanımız Veli Demir, CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eyleme çağrı metnini sundu. Toplumsal sorumluluk bilincini daima önde tutan eğitim çalışanlarının sorunlarının, AKP iktidarının yanlış politikaları sonucu kaygı verici boyutlara ulaştığını belirten Demir, “AKP, 10 yıllık iktidarı döneminde en büyük tahribatı eğitim alanında yapmış ve en büyük mağduriyeti de itibarsızlaştırmaya çalıştığı eğitim çalışanlarına yaşatmıştır” dedi.
Demir, özellikle Alo 147 hattının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenleri itibarsızlaştırma ve haklarında soruşturma açma kanalı olarak kullanıldığını kaydetti ve savunma hakları ellerinden alınan öğretmenlerin yargısız infaz edildiğini belirtti.
Demir, 4+4+4 yasası ile eğitim sisteminin piyasa koşullarına açık, Bakanlığın gerici uygulamalarıyla da ortaçağ karanlığına sürüklenen bir yapılanmaya dönüştüğünü belirtti ve şunları söyledi:
“Hiçbir bilimsel araştırma yapılmadan, konunun taraflarına danışmadan, okullarımızda herhangi bir alt yapı çalışması yapılmadan hazırlanan 4+4+4 yasası ile eğitim sistemimiz bir kaosa sürüklenmiştir. Binlerce öğretmenimiz norm kadro fazlası olmuş,  öğrencilerimiz okullarından ve öğretmenlerinden edilmiş, velilerimizin sırtına yüklenen eğitim harcamaları artmıştır.
Özür durumu atamaları yılda bir kereye düşürülürken, sağlık nedeniyle aldığımız sevk ve raporlar sonucunda ücretlerimiz kesilmekte, mesleğimiz kariyer basamakları uygulamalarıyla paramparça edilmekte, iş barışı bozulmaktadır. Özür durumu mağduriyetlerini gidermek için yapılan alan değişikliği, eğitimi ve öğretmenleri olumsuz etkilemiş ve yeni mağduriyetler yaratmıştır. Alan değişikliği yapan birçok öğretmenimizin psikolojisi bozulmuştur ve branşlarını değiştiren öğretmenlerimiz yeni alanlarına uyum sağlayamamaktan, öğrencilerine faydalı olamamaktan şikayet etmektedir.”
Yaşanan sorunlar karşısında güç birliği ve dayanışma içinde olmak gerektiğini ifade eden Demir, “Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine, emeğimize, geleceğimize ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak için birlikte mücadele etmeliyiz. Bu amaçla tüm sendikaları, siyasal partileri, demokratik kitle örgütlerini ve halkımızı 19 Ocak 2013 Cumartesi günü Ankara’da yapacağımız eyleme destek vermeye çağırıyoruz” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da CHP’nin her zaman öğretmenlerin yanında olduğunu, eyleme her türlü desteğin verileceğini kaydetti.129423DSC08433 (600 x 337)788489DSC08445 (600 x 337)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar