Dolar : Alış : 8.6646 / Satış : 8.6802
Euro : Alış : 10.3197 / Satış : 10.3383

HAVA DURUMU
hava durumu

konya29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1304 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR, ONURUMA DOKUNMA

06 Nisan 2015 - 438 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR, ONURUMA DOKUNMA
MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR, ONURUMA DOKUNMA

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, okulun sevilen öğretmenlerinden Halil Serkan Öz’e  sınıfında öğrencilerinin önünde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” diyerek hakaret etmiştir.

Öğretmenine sahip çıkan Yalova’lılar ve  Halil öğretmenin arkadaşları yapılan bu hakaretlere tepki göstermek için “öğretmene saygı yürüyüşü” düzenlemişler. Düzenlenen bu saygı yürüyüşünde öğrencilerinin önünde Vali’nin kendisine yaşadıklarının ağırlığından dolayı fenalaşarak geçirdiği kalp krizi nedeniyle Halil öğretmenimiz yaşamını yitirmiştir.

 

Halil öğretmen bugün öğretmenin onurunu ve aydın kimliğini temsil etmektedir bizler için. Onu seven öğrencileri ve velileri hep birlikte yaşıyoruz öğretmenimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü.

 

Halil öğretmen bizlere sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlattı; Halil öğretmene, kendi öğrencilerinin önünde hakaret etme cüretini gösteren vali o koltukta daha fazla oturmamalıdır.

 

Halil öğretmenin babasının sözleri hala kulaklarımızda “bu dünyada ona kalmaz”.

 

Valinin kendisine acilen önerimiz, bir an önce istifa etmeli ve Halil öğretmene öğrencilerinin huzurunda yaptığı hakaretlerden dolayı yargılanmasının önünü açmasıdır.

 

Yalova valisi Selim Cebiroğlu, Halil öğretmenin kıyafetini göstererek, dilenci ve anarşist ifadelerini kullanarak, öğrencilerinin önünde öğretmenimizin onurunu ve haysiyetini ayaklar altına almıştır. Vali bizce yaşanan bu elim olayın sonucundan da sorumludur.

 

Halil Serkan Öz’ün ölümünden, sınıfta öğrencilerinin önünde onun onuruyla oynayan Yalova Valisi ve iktidara geldiğinden beri öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırma politikası izleyen AKP iktidarı birlikte sorumludur.

 

AKP iktidarına ve Yalova Valisine, öğretmenle vali arasında sorun olduğunda “valinin yerini değiştirin” talimatı veren Atatürk’ün öğretmenlerimize verdiği değeri hatırlatmak isteriz. Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz itibarsızlaştırıldıkça bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır.

 

Yaşanan bu acı olayı görmezden gelen, öğretmenine sahip çıkmayan, her saldırının ardından üç maymunu oynayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı derhal istifa etmeli, Yalova valisi Selim Cebiroğlu görevinden alınmalıdır.

 

Halil öğretmenin ölümü, tüm ulusu ve özellikle eğitim çalışanlarını derinden sarsmıştır. Bir öğretmenin onuruyla oynamak hele de öğrencisinin karşısında vali de olsa hiç kimsenin haddi değildir.

 

Öğretmenlik onurunu korumaya kararlıyız. Yalova Valisi Selim Cebircioğlu bir an önce istifa etmelidir.

 

06 Nisan 2015 Pazartesi günü, Eğitim iş üyeleri olarak bir ders öğretmenler odasında “mesleğimizin nasıl yozlaştırıldığını” tartışıp daha sonra yakalarımızda “MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR, ÖĞRETMENİME DOKUNMA” kokartlarıyla derse giriyoruz. Ayrıca aynı gün tüm Türkiye’de alanlarda gerçekleştirilecek olan basın açıklamasının ardındanYalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun görevden alınması için tüm üyelerimizle birlikte İçişleri Bakanlığına faks çekme eylemi yapıyoruz.

 

Şükrü Balun

Eğitim İş Konya Şube Başkanı

 

Ereğli Temsilciliğimiz basın açıklaması

 

YENI_HABER_20150407_10 RASYONEL_HABER_20150407_11 MERHABA_20150408_5 KONYA_YENIGUN_20150407_13 KONYA_TAKIP_20150407_2 ANADOLU_MANSET_20150407_13 KONYA_POSTASI_20150407_1 KONYA_POSTASI_20150407_3 KONYA_PUSULA_20150407_13

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar