Dolar : Alış : 18.6123 / Satış : 18.6458
Euro : Alış : 19.4206 / Satış : 19.4556

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1389 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MİLLİ EĞİTİM DEĞİL MAĞDUR ETME BAKANLIĞI

01 Ağustos 2012 - 394 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şube Yönetim Kurulu»Şube Sekreterliği»MİLLİ EĞİTİM DEĞİL MAĞDUR ETME BAKANLIĞI
MİLLİ EĞİTİM DEĞİL MAĞDUR ETME BAKANLIĞI

 

Ülkemizin en büyük bakanlığı olan Milli Eğitim Bakanlığı, sorunu dahi bilmeyenlerin yönetimi altında sorun çözme değil, “Mağdur Etme Bakanlığı” halini almıştır.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, son günlerde çıktığı programlarda öğretmen maaşlarının düşüklüğü konusunda sendikaları suçlarken, Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmelerdeki “İl emri” uygulamasından bihaber olduğunu göstermiştir.
Son yıllarda “milli” sıfatını tamamen kaybeden Bakanlık, “eğitim’’ görevini de bir yana bırakarak, “Mağdur Etme Bakanlığı”na dönmüştür.

ÖĞRETMENLERİN YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA YAPMALARI ENGELLENEMEZ
Asli görevi “eğitim” olan bir bakanlık, mevzuata rağmen öğretmenlerin yüksek lisans ve doktora yapmalarına da engel olmaktadır. Öğretmenlerin, öğrenim özrünün kaldırılmasını kabul etmek mümkün değildir.

İL EMRİ UYGULAMASI KALDIRILAMAZ
Mağduriyet bununla da bitmiyor. Eşinden, çocuğundan ayrı olan öğretmenlerin birleştirilmesini amaçlayan eş durumu özründe, il emri uygulaması kaldırılarak yeni mağduriyetleri oluşturmanın zemini hazırlanmıştır.

15 EYLÜL DAYATMASI YENİ MAĞDURİYETLER YARATACAKTIR
Bir başka sorun ise, iller arası yer değiştirmelerde, 3 yıl şartının 15 Eylül olarak belirlenmesinde yaşanmaktadır. 2009 yılındaki atamayı 14Eylül’e sarkıtan Bakanlık, öğretmenlerin kendi yaptığı hatayı da öğretmenlere yükleyerek mağduriyet yaratmaktadır.
Eğitimin içini boşaltan, eğitimi ticaret-siyaset ve tarikat üçgeninin içinde yok eden Bakanlığın, bu uygulamalarına karşı her türlü meşru zeminde mücadele etme kararlılığında olan Eğitim-İş, bugün itibarı ile Öğretmenlerin İller Arası Atama Kılavuzu ile Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu’nun, yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’da dava açmıştır.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar