Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Milli Eğitim Müdürü sözünde durmadı”

15 Mart 2015 - 335 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»“Milli Eğitim Müdürü sözünde durmadı”
“Milli Eğitim Müdürü sözünde durmadı”

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, “Milli Eğitim Müdürü sözünde durmadı” dedi.

big-cc0d637a8f7cb7e80af3b347047104f8

Okullarındaki idarecilikleri biten öğretmenlerin, kendi okullarında öğretmenliğe devam ettiklerini ve İl Milli Eğitim Müdürü ile görüşmelerinde bu öğretmenlerin Mayıs ayındaki normal atamalara kadar okullarındaki görevlerinin devam edeceğinin sözünü aldıklarını belirten Eğitim İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun İl Milli Eğitim Müdürü’nün bu sözünde durmadığını belirtti.

KONYA’DA İLK KEZ RESEN ATAMA

Eğitim İş Başkanı Şükrü Balun “Okulunda idarecilik yapan öğretmen norm fazlası dahi olsa okulunda görev yapmaya devam edecek ve kendi isteği dışında Mayıs ayındaki normal atamalara kadar görev yeri değişmeyecekti. Ancak Mart ayı itibariye “norm fazlası öğretmenler” Konya’da ilk defa olarak resen atanmışlardır. Ve ilginç olan da şudur ki; bu atamaların içerisinde yandaş sendika üyelerinden kimse yoktur” dedi.

BUNLARIN EĞİTİM DİYE BİR DERDİ YOK

İdarecilikten alınan bu öğretmenlerin zaten Kasım ayı ortasında bir sınıfa verildiğini belirten Eğitim İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, Kasım ayında öğretmen değiştirmek zorunda kalan öğrencilerin şimdi Mart ayında tekrar öğretmen değiştirme durumunda kaldığını yani söz konusu sınıflarda okuyan öğrencilerin bir eğitim-öğretim dönemini 3 öğretmenle tamamladığını belirtti. Balun sözlerini“Eğitim derdi olan bir idarecinin öğrencilerin de öğretmenin de moral motivasyonunu bozacak böyle bir durum meydana getirmeyeceğini söyleyen Balun sözlerini “Öğretmenin, bir aile düzeni vardır. Öğretmenin koşullarına bakılamadan yapılan böyle bir zoraki atamanın, hem öğretmenin hem de öğretmen değiştiren öğrencilerin moralini ve motivasyonunu bozacaktır. Bu öğretmenler mevcut okullarda zaten görevlerini yapmaktadırlar. Kimsenin hem öğretmenlere hem de öğrencilere böyle bir keyfilik gösterme hakkı yoktur” diyerek tamamladı.

(Erhan Dargeçit)

Anadoluda Bugün

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :