Dolar : Alış : 5.7892 / Satış : 5.7996
Euro : Alış : 6.5442 / Satış : 6.5560

HAVA DURUMU
hava durumu

konya12°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 43 Kategoride 1170 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASİ DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILAMAZ

28 Mart 2014 - 179 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASİ DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILAMAZ
ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASİ DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILAMAZ

Başbakan Erdoğan’ın, Konya’da bugün yapacağı mitingin programı Konya Valiliği tarafından ildeki kamu kurumlarına yazı ile duyurulmuştur. Ayrıca başka imam hatip lisesi olmak üzere Konya Merkezdeki Lise ve diğer okulların öğrencilerinin mitinge taşınması için hazırlıkların yapıldığı da ortaya çıkmıştır.

AKP’nin seçim bürosu gibi çalışan Valilikler tarafından benzer uygulamalar başka illerde de yapılmış, imam hatip lisesi öğrencileri parti otobüsleriyle miting alanına taşınmıştır. Ders saatinde derste olması gereken öğrencilerin siyasi mitinglere götürülmesi ahlak dışıdır. Okullar gündelik siyasete alet edilmemeli, öğrencilerimiz siyasi dolgu malzemesi olarak kullanılmamalıdır. Öğrencilerin sosyal ve kültürel yönde gelişimlerini sağlamak, sanata karşı olan ilgilerini arttırmak amacıyla tiyatroya götürülmelerine dahi izin verilmezken, bir siyasi partinin mitingine zorla götürülmeleri kabul edilemez.

AKP bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hükümeti olarak görev yapmanın ötesinde, devletin imkanlarını sonuna kadar kullanmak amacıyla ülkeyi parti devleti gibi yönetmeye çalışmaktadır.  YSK kararlarına aykırılık teşkil eden söz konusu uygulamalar seçim suçu niteliği taşımaktadır. Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet döneminde yaşanmamış olan bu uygulamalarla ilgili YSK ve Milli Eğitim Bakanlığı gereğini yerine getirmelidir.

Eğitim-İş olarak öğrencilerin mitinge taşınmasına göz yuman Konya Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

                                              EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

5335574e1a15b (1)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :