Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya24°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

OKUL SALONLARI VE BAHÇELERİ TİCARETHANEYE Mİ DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

12 Mayıs 2016 - 466 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»OKUL SALONLARI VE BAHÇELERİ TİCARETHANEYE Mİ DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
OKUL  SALONLARI VE BAHÇELERİ  TİCARETHANEYE Mİ DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Okullarımızın spor, sanat, kültür ve toplantı maksadıyla kullanılan salonları ona buna peşkeş çekilmiş bir durumdadır. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz bu salonları kullanamamaktadır. Hali hazırda zaten okul bahçeleri özel araç parklarına kiralanmış durumdadır. Otoparkçılara kiraya verilen okul bahçeleri çocuklarımızın elinden alınmış bu yetmezmiş gibi şimdi de okullarımızın salonları kiraya verilerek öğrencilerin ve öğretmenlerin kullanımından çıkarılmıştır. Şimdi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ellerinde bir derslikleri kalmış durumdadır.

Okullarımız adeta ticaret hane gibi işletilmeye çalışılmaktadır. Eğitim öğretimin dışında okullarımızda her şey var ama eğitim yok.

Haksız hukuksuz bir şekilde sırf benden olsun da ne olursa olsun mantığı ile atanan kimi okul müdürleri okullarımızı babalarının mirası gibi kullanmayı iş sanmaktadırlar. Okullarımızın bahçeleri otoparkçıların eline geçmiş, bu yetmezmiş gibi şimdi de okullarımızın spor salonları, kültür ve sanat faaliyetlerinde kullanılan bölümleri de saçma sapan bir şekilde kiraya verilerek çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin ellerinden alınmış durumdadır.

Eğitim ve öğretimde hali hazırda sınıfta kalmış olan Konya Milli Eğitim Müdürlüğü okullarımızın anlaşılmayan bir şekilde adeta el değiştirmesine de seyirci kalmaktadır. Okullarımızın bahçeleri ve salonları parayı verenin eline geçmiş durumdadır. Milli Eğitimin yapabildiği tek şey bu hoyratlığı seyretmekten ibarettir. Büyük bir ihtimalle bunda bir yanlış da görmemektedirler.

Çocuklarımız ve  öğretmenlerimiz okul bahçelerini işgal eden otoparkçılarla uğraştıkları yetmezmiş gibi şimdi de okullarımızın salonları kapanın eline geçmiş durumdadır. Bu durumun ne olduğu, nasıl olduğu tartışıldığında da okul müdürü yemin ederek kendi salonlarını kendilerinin de para vererek kullanabildiklerini söylemektedirler. En son Mümtaz Koru İmam Hatip Ortaokulu durumun tipik örneklerinden biridir.

Bu akıllara ziyan durum tamamen okulların yönetimlerinin başı boşluğundan kaynaklanmaktadır. Yarın bu zihniyet okulların dersliklerini de birilerine kiraya verdiklerini söyleyerek çocuklarımızı tamamen dışarı atsa şaşırmayız. Nasıl olsa keyfilik, kuralsızlık, hukuksuzluk gelenek olmuş durumdadır. Milli Eğitimimizin yapabildiği tek şey yandaş sendikalarına üye toplamak, onların pikniklerine, toplantılarına zorla, tehditle aday öğretmenleri sürüklemek ve yine aynı merkezlere yaranabilmek için türlü tavizler vermekten öteye geçmemektedir.

Milli Eğitim Müdürümüz eğitim işleri ile uğraşamadığından Sayın Valimiz bir an önce duruma el atmalıdır. Bu durum çocuklarımız ve öğretmenlerimiz açısından sürdürülebilir bir durum değildir. Okullarımız kapanın eline geçmiş, okul müdürleri ile durum tartışılamamaktadır. Tek bildikleri kendilerini oraya atadığını düşündüğü politikacılara, onların yakınlarına okulların kullanım alanları devretmek olmaktadır.

Sayın Valimize buradan sesleniyoruz. Bir an önce okulların salonlarının ve bahçelerinin eğitim öğretimin dışında başka bir maksatla kullanılmaması konusunda gereğini yapmasını talep ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar