Dolar : Alış : 18.6071 / Satış : 18.6406
Euro : Alış : 19.3670 / Satış : 19.4019

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1389 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

OKULLARIMIZI HEDEF ALAN TERÖRÜ LANETLİYORUZ

12 Ekim 2012 - 419 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»OKULLARIMIZI HEDEF ALAN TERÖRÜ LANETLİYORUZ
OKULLARIMIZI HEDEF ALAN TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Bölücü terör örgütü elebaşısının Suriye’den kaçmak zorunda kaldığı 9 Ekim’in yıldönümünde, terör örgütü mensupları Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’ta 10 okulu ateşe verdi, 3 öğrenci ve 2 öğretmen yaralandı. Eğitim-İş olarak, yaralanan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize acil şifalar diliyor, gerçekleştirilen bu eylemleri şiddetle kınıyoruz.

Terör örgütü, bölgedeki eğitim-öğretimi kesintiye uğratmak için giriştiği faaliyetleri son dönemlerde iyice arttırmıştır. Bölgede güçlenmek, okullara hakim olmak ve öğrencileri yönlendirebilmek için, daha önce öğretmenleri kaçıran terör örgütü, şimdi de okullara saldırarak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin can güvenliğini tehdit etmektedir.

Ama asıl üzücü olan siyasal iktidarın okullara kadar inen bu terör olayları karşısındaki sessizliği ve teslimiyetçi tavrıdır. Öğrencilerimizin ve ülkemizin her tarafında, eğitimin ışığı ve aydınlığını taşıyan öğretmenlerimizin korunması, devletin başlıca görevi olmalıdır. Onların terörün hedefi olması asla kabul edilemez.

Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz ve ülkemizin geleceği çocuklarımız şiddete maruz kaldıkça, bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır.

Eğitim İş Konya Şubesi Yönetim Kurulu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :