Dolar : Alış : 15.9205 / Satış : 15.9492
Euro : Alış : 16.7425 / Satış : 16.7727

HAVA DURUMU
hava durumu

konya19°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1370 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

OKULU VE ÖĞRETMENİ HEDEF ALAN TERÖRÜ KINIYORUZ!

30 Eylül 2011 - 512 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»OKULU VE ÖĞRETMENİ HEDEF ALAN TERÖRÜ KINIYORUZ!
OKULU VE ÖĞRETMENİ HEDEF ALAN TERÖRÜ KINIYORUZ!


30 eylül 2011 terör basın açıklması ile konyaegitimis

OKULU VE ÖĞRETMENİ HEDEF ALAN
TERÖRÜ KINIYORUZ!

Bölücü terör örgütü, masum sivil halkı hedef alan eylemlerini sürdürürken, şimdi de bölgede hizmet veren öğretmenlerimizi kaçırarak, eylemlerine farklı bir boyut kazandırmıştır. Artık okullara, lojmanlara kadar rahatlıkla giren terör örgütü, son bir hafta içinde bölgede 12 öğretmenimizi kaçırmıştır.

Hız kazanarak devam eden bu eylemler, terörün boyut ve hedef değiştirerek tırmandığını; devletin ise öğretmenlerini korumak noktasında yeterince önlem alamadığını ortaya koymaktadır.

Siyasal iktidar her geçen gün bir yenisiyle korku ve tehdit altında bırakıldığımız bu terör eylemleri konusunda, iradesini net bir şekilde ortaya koymalı, birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditlere karşı tedbirler almalıdır. Oysa hükümet, bölücü terör eylemlerine karşı güçlü ve direngen bir kamuoyu bile oluşturmak noktasında yetersiz kalmaktadır.

Böylesi bir ortamda eğitimin sürekliliğini sağlayacak fiziksel ve psikolojik koşulları yaratmak mümkün değildir. Terörün yaşandığı yerlerde öğretmenlerimiz korku ve tehdit altındadır.

Görünen o ki siyasal iktidar, okullara kadar inen terör eylemleri karşısında acziyet yaşamaktadır. Bugüne kadar eğitim çalışanlarının kazanılmış haklarını gasp etmek ve yine Türkiye Cumhuriyeti’nin temel tercihlerini eğitim kurumlarından tasfiye etmek konusunda sesini hayli yükselten bakanlığın, kendi personelini koruma sorumluluğu gündeme geldiğinde sessizliğe gömülmesi, son derece düşündürücüdür. Bölücü ve ırkçı terör eylemlerine karşı güçlü ve direngen bir kamuoyu halen oluşturulamamıştır.

Eğitim-İş olarak bugün ülke genelinde örgütlü tüm şube ve temsilciliklerimizle birlikte eş zamanlı olarak, öğretmenlerimizin bölücü terör örgütü tarafından kaçırılmasını protesto etmek üzere alanlardayız. Bugün tüm Eğitim-İş üyeleri ve Eğitim-İş’in örgütlediği eğitim çalışanlarıyla birlikte derslere siyah kurdele takarak giriyoruz ve terörü protesto ediyoruz.

Eğitim kurumlarımızı ve ülkemizin en ücra köşelerine kadar bilgi ve aydınlık götüren öğretmenlerimizi terörün hedefi haline getiren anlayış, kesinlikle kabul edilemez. Devlet, öğretmenlerimizin can ve mal güvenliğini bir an önce sağlamalıdır.

Bu çerçevede Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal birlik ve bütünlüğü ile aydınlanma mücadelemize yönelen bölücü terörü şiddetle kınıyor; hükümeti, kaçırılan öğretmenleri bir an önce bulmaya, okullardaki güvenliği acil olarak sağlamaya çağırıyoruz.

Şükrü BALUN
Şube Başkanı


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar