Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909

HAVA DURUMU
hava durumu

konya31°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖRGÜTLENME ÖNERİLERİ

15 Şubat 2013 - 337 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ÖRGÜTLENME ÖNERİLERİ
ÖRGÜTLENME ÖNERİLERİ

Eğitim İş Konya Şubesi  Örgütlenme Sekreteri Mehmet TEKİN’in kaleme aldığı Örgütlenme Önerileri adlı yazısı;

Sevgili EĞİTİM-İŞ gönüllüsü yol Arkadaşım;

 

          17 Ekim 2005 yılından bu yana büyük desteklerinizle, Eğitim-iş Konya şubesi olarak 1000 li üye sayılarına ulaştık. Her geçen gün üye sayımız bütün faşizan baskılara rağmen artmaya devam etmektedir.Emeğinizle, özverinizle ve onurlu mücadelenizle Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’i ve iş kolumuz olan EĞİTİM-İŞ imizi Türkiye’nin emek, demokrasi, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde hak ettiği yere taşıyarak saygın bir emek örgütü yaptınız.

 Sonsuz teşekkürler.

        Emeğimize, mesleğimize, geleceğimize, ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze, laik demokratik cumhuriyetimize, yargı bağımsızlığına ve sosyal hukuk devletine yönelik saldırıların kaygı verici boyutlara ulaştığı, Toplumun büyük bir bölümünü oluşturan kamu emekçilerinin, emeklinin, asgari ücretlinin, esnafın, üreticinin, işçinin, işsizin mutsuz, kaygılı ve daha da önemlisi umutsuz olduğu bir süreçten geçmekteyiz.

 Bu önemli süreçte sendika üyesi olarak;  yanlış uygulamaları gören, gelişmeleri takip eden, gelecek için kaygıyla bekleyen pasif direnişçiler olarak kalmak mı istersiniz yoksa ülkesini seven ,atalarının mirasına sadık, gelecek nesillere karşı sorumlu, sendikalı olmanın öneminin farkında olan, ülkeyi ve yaşamları olumsuz etkileyecek gelişmelere direnen, olumlu değişimlere fikir ve eylemleriyle katkıda bulunan aktif direnişçiler mi olmak istersiniz?

           Mustafa Kemal ATATÜRK ün öğretmenlerine yakışır bir şekilde Cumhuriyetin ve devrimlerin savunucusu ,yılmaz bekçisi olarak iş yerlerimizde gururumuz olan Eğitim-iş sendikasının saygıdeğer üyeleri;

Mücadele etmek için yeteri kadar nedeniniz var. ÜLKENİZ,KENDİNİZ VE GELECEK NESİLLER İÇİN NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN,

VE HAREKETE GEÇİN. UNUTMAYIN HAYAT GEÇ KALANLARI SEVMEZ.      

    

          Sendikamızın; daha coşkulu, daha örgütlü, üyelerimizin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını daha gür bir şekilde duyurabilmesi, daha sağlıklı örgütlenebilmesi  için aşağıda belirtilen maddeleri okumanızı rica ederim, görüş, eleştiri ve önerilerinizin Sendikamız için büyük kazanım olacağını unutmayınız.

 

  1. 1.     Konfederasyonumuzun ve sendikalarımızın tüzük ve yönetmeliklerini incelemeliyiz.

—4688 sayılı ‘Kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanunu’ 

  1. 2.     Sendikamızın görüşlerini ve yapılan etkinlikleri üyelerimize ve işyerlerimizdeki diğer çalışanlara doğru ve sağlıklı bir şekilde duyurmalıyız.

          www.egitimis.org.tr/  ve www.konyaegitimis.com/ internet sayfaları ve Facebook ‘ta EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİ GURUBU takip ederek.

  1. 3.     Örgüt bilinci içerisinde yapılan etkinliklere katılmalıyız.

      Sendikamızın veya ortak paydalarda birleştiğimiz diğer sivil toplum kuruluşlarının yaptığı eylem, konferans, panel, yemek vb. etkinliklere giderek.

  1. 4.     Sendikamızın üye sayısının artırılmasında destek olmalıyız.

    Sadece kendi iş yerlerimizde, değil ilçemiz,ilimiz ve ülkemizin başka yerlerinde de kendi iş kolumuzda ve diğer kardeş iş kollarında çalışan tanıdıklarımızı araştırarak ve onlarla görüşerek bu isimleri oradaki yöneticilerimize bildirip, sendikamıza kazandırarak.

   Öncelikli olarak henüz hiçbir sendikaya üye olmamış veya üyesi olduğu sendikada mutlu olamayan kamu emekçilerine hedeflerimizi, ilkelerimizi, sendikal anlayışımızı, emeğe ve ülkeye bakışımızı anlatarak onların sendikalarımıza üye olmaları için çalışarak.

  1. 5.     Sendikal örgütlenmenin mücadele boyutunun yanında insani ve sosyal boyutunun da çok önemli olduğunu unutmamalıyız.

  Üyelerimizin acılarının ve sevinçlerinin paylaşılması, iletişim ve ilişkilerimizin güçlendirilmesini sağlamak.

   İş yerlerimizdeki üyelerimizin doğum,ölüm,hastalık,düğün sergi,kermes,tiyatro vb.durumları ile yakından ilgilenmek ve en kısa zamanda Eğitim-iş Konya şubemize bildirmek ve bu tür gelişmelerin Şube yetkilileri tarafından  bütün üyelerimize duyurulmasını sağlamak,

   Yardıma ihtiyacı olan üyelerimize ulaşarak,destek olmak.

  1. 6.     İş yerlerindeki sendika panolarımızın örgütlenme açısından önemli olması nedeniyle panolarımızın düzenli ve örgütümüze yakışır şekilde kullanılmasına özen göstermeliyiz.

       İş yeri temsilcileri mutlaka haftada bir gün Konya Şubemize uğrayıp gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak.

    Sendika panolarımıza asılacak dökümanları alıp üyelerimiz ile Konya Şube yönetimi arasında köprü görevi yapmak.

 

 

  1. 7.     İş yerlerinde; faaliyetlerde görevler üstlenerek  bu faaliyetlerin daha etkin yapılabilmesi için çalışmalara katkıda bulunmalıyız.

paylaşımcı, katılımcı, dayanışma amaçlı, sosyal, kültürel ve örgütselfaaliyetlere katılarak sendikamız adına olumlu yönde etki oluşturmak.

  1. 8.     Üyelerimizin sendikal mücadele nedeniyle karşılaştığı olumsuzluklarda destek olmalıyız.

  Baskı, sürgün, ceza vb. uygulamalar karşısında gerektiğinde en üst düzeyde eylem ve etkinliklerle üyelerimize sahip çıkarak yanlarında olarak,  sorunlarının çözümü için birlik beraberlik içinde çalışmak.

  1. 9.     Örgütsel mücadele için paydaşların görüş ve önerilerini dikkate alarak ortak sendikal aklımızı oluşturmalıyız.

Sendikamızınen önemli öğesini oluşturan iş yeri temsilcileri ve üyelerinin örgüt içi eğitim programlarına mutlaka katılmasını sağlamak.

 

Sevgili Dostlar;

 

Amatör bir ruh ve heyacanla çıktığımız bu yoldan dönmek yok, İnanıyorum ki ;bu onurlu mücadele, bu umut,bu coşku ve bu heyecan artarak devam edecektir. yolumuz BİLİM, rehberimiz Mustafa Kemal ATATÜRK , sloganımız ;

IRKÇILIĞA,

BÖLÜCÜLÜĞE,

GERİCİLİĞE

KARŞI

EĞİTİM-İŞ

 

Hoşça kalın,sevgiyle kalın.

 

Mehmet TEKİN

EĞİTİM –İŞ Konya Şubesi

Örgütlenme Sekreteri

İLETİŞİM GSM : 05069459844

İLETİŞİM MAİL : mehmettekin2@gmail.com

Yazıyı Word olarak indirmek için tıklayınız

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar