Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909

HAVA DURUMU
hava durumu

konya31°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖZÜR DURUMU MAĞDURİYETLERİNİ SONA ERDİRECEK HUKUK ZAFERLERİMİZ DEVAM EDİYOR

03 Ağustos 2013 - 254 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ÖZÜR DURUMU MAĞDURİYETLERİNİ SONA ERDİRECEK HUKUK ZAFERLERİMİZ DEVAM EDİYOR
ÖZÜR DURUMU MAĞDURİYETLERİNİ SONA ERDİRECEK HUKUK ZAFERLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Özür Durumuna Bağlı İl-İçi Yer Değiştirme Hakkı ile Eğitim Özrüne Bağlı Yer Değiştirme Hakkını İhlal Eden Düzenlemenin Yürütmesi Durdu.   

30 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan, “2013 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Özür Durumundan Yer Değiştirmelerine İlişkin  Açıklamalar” başlıklı genel düzenleyici idari tasarrufta özür durumuna bağlı yer değiştirme hakkı sadece iller arası yer değişikliği istekleri ile sınırlanmıştı. Hukuk dışı düzenleme sonrasında, ülkemizde birçok il ile ilçe merkezi ya da ilçe ile ilçe arası 200 km’nin üzerinde uzaklığa sahip olduğunu, tablonun bu haliyle binlerce aileyi paramparça edeceğini, özür durumuna bağlı yer değişikliği isteklerinin sadece iller arası geçişlerle ile sınırlandırılmasının hukuka, hakkaniyete ve kamu yararına aykırılık oluşturduğunu ifade etmiştik. Aynı düzenlemede eğitim özrü, keyfi biçimde özür durumu olarak kabul edilmemişti. Sonuç olarak Nabi Avcı’nın görev gelir gelmez altına imza attığı bu keyfi düzenlemenin yürütmesinin durdurulması ve iptali amacıyla Danıştay nezdinde dava açmıştık. Danıştay talebimizi uygun bularak hukuka aykırı düzenlemenin yürütmesini durdurmuştur. 

Sayın Bakan görevi devraldığında kendisine Eğitim İş’e özellikle kulak vermesini tavsiye etmiş, aksi halde kendisine “huzursuz” bir bakanlık tecrübesi yaşatacağımızı ifade etmiştik.

Sanırız şimdi kulakları biraz olsun çınlıyordur.

Yargı kararı işkolumuza Bayram armağanımız olsun…

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Dava Dilekçesi İçin Tıklayınız

Danıştay Kararı İçin Tıklayınız

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar