Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya24°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SENDİKAL EĞİTİM AKADEMİSİ KONYA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

03 Mart 2015 - 378 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»SENDİKAL EĞİTİM AKADEMİSİ KONYA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
SENDİKAL EĞİTİM AKADEMİSİ KONYA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Sendikal eğitim akademisiyle geçtiğimiz hafta sonu yani 28 Şubatla başlayan iki günde tanıştık. İki günlük eğitimin üyelerimizin üzerinde ciddi bir etki yaptığını eğitim programımıza katılan tüm arkadaşlarımızın geri dönüşünde açık bir şekilde gördük.

İçinde yaşamakta olduğumuz süreçte iş kolumuzda sendikacılık belki de yapılabileceklerin en zoru olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Eğitim-İş, iş kolundaki bütün sorunlara işaret etmekle kalmıyor, bu sorunların her birine çözüm önerileri ürettiği gibi bu öneriler hayata geçsin diye var gücüyle dayatıyor. Doğal ki, süreçte özellikle üyelerimizi yoruyor ve yıpratıyor. Sendikal eğitim akademisinin belki de en önemli katkısı bize, üyelerimizle bağ kurma noktasında eğitim boyunca birlikte ürettiğimiz projeler olacak. Mutlaka karşılaştığımız ve aşmak zorunda olduğumuz güçlüğü takım çalışması ile aşmanın mümkün olduğunu ispatlaması eğitim çalışmamızın en önemli yanıydı diye düşünüyoruz. 

Bütün eğitim çalışanlarının, ekonomik ve özlük haklarını koruyup geliştirmeyi; ülkesinin bağımsızlığını ve laik düzenini korumayı amaç edinen, öte yandan Eğitim yoluyla dostluğun, dayanışmanın, hoşgörünün, insan haklarına ve demokrasiye saygının geliştirilip güçlendirilmesi için mücadele eden bizlerin birlikte çalışmayı, iş görmeyi düne göre daha iyi başarabiliyor olmamız lazım. Sendikal eğitim akademisinin programladığı eğitimlerde tam da bunu hedefliyor.

 İki günlük eğitim sürecinde, bütün üyelerimizi sendikal faaliyetlere katabilmek için planlı çalışmalar yapmayı öğreten, iş yeri sendikacılığının pratiğine dönük örnek iş modelleri ürettik. Sanıyorum ürettiğimiz örnek projeler, hem projeler üreten takım arkadaşlarının hem de sonuçlarıyla yüz yüze olacak olan üyelerimizle sendikaları arasındaki bağı güçlendirmeye yetecektir. 

 Yine eğitim boyunca, kamuoyunda sendikamızın saygınlığını artırmanın yollarını birlikte bulmaya çalıştık. Kaldı ki, sendikamızın kurumsallaşarak kamuoyunda sözünün geçer olduğu, tavrının merak edildiği bir durum, hedeflerimizle aramızdaki mesafeyi kısaltır diye düşünüyoruz.  

En iyi akıl ortak akıldır. 

Yukarıdaki sözü sendikal eğitim akademisinin parolası olarak alsak, sanırım hata olmaz. Biz bu eğitimler yoluyla aklı ortaklaştırmanın en pratik ve kestirme yollarını öğreneceğiz ve yine öz gücümüze dayanarak zoru başaracağımıza dair umudu yeşerteceğiz. 

Yöneticilerin delilercesine çalıştığı, üyelerin ise sadece üye olduğu bir sendikayla önümüzdeki zorların başarılamayacağını biliyoruz. Bunun için aklı ortaklaştırmak ve birlikte çalışmayı becermek temel işimiz olmalı diye düşünüyoruz. 

Başardığımız her şey zor olmaktan çıkacak. 

Sendikamızın her alanda yolunu açması ve ilerleyebilmesinin önemli bir parçası olacağını düşündüğümüz ve yakın geçmişte de çok başarılı olduğumuzun söylenemeyeceği bir alanda; Genel Eğitim Sekreterimiz Önder Yılmaz’ın hazırladığı ve Eğitim Uzmanımız Sayın İsmail Hakkı Kurt’un, entelektüel birikimi ile şiir  tadındaki sunumuyla; kardeş şubemiz Eskişehir Şubenin Başkanı Ebru Sungar’a ve Nilüfer Akyüz Kurumehmetoğlu’na,Ertuğ ve Esen Topçuğlu’na,Yalçın Fazıl Eker’e geçirdiğimiz iki gün için şube olarak içtenlikle teşekkür ederiz.

Bu arada eğitim faaliyetimiz boyunca katkılarından dolayı Genel Örgütlenme Sekreterimiz Hikmet Pala arkadaşımıza da teşekkürü bir borç biliriz.

Şükrü Balun

Şube Başkanı

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar