Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya24°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SİVİL İTAATSİZLİK ŞİDDETE DÖNÜŞTÜ

30 Mart 2013 - 302 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»SİVİL İTAATSİZLİK ŞİDDETE DÖNÜŞTÜ
SİVİL İTAATSİZLİK ŞİDDETE DÖNÜŞTÜ

 Manisa Şube Başkanımız Necdet İnce, bugün kadrosunun bulunduğu okulda, yasalar gereği sadece görevini yerine getirdiği için yandaş bir sendika üyesinin saldırısına uğramıştır. Yandaş sendika üyesi, kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı davranıldığını nöbet defterine kaydeden İnce’yi darp etmiştir. 
        Sözde sivil itaatsizlik adı altında başlatılan ancak siyasi iktidardan, valiliklerden, il milli eğitim müdürlüklerinden ve okul idarecilerinden alınan destekle cumhuriyete karşı resmi itaatsizliğe dönüşen eylemin bu aşamaya geleceği konusunda ilgilileri defalarca uyarmıştık. Sonuçta siyasal iktidarın ve valilerin sorumsuz davranışları yandaş sendikayı cüretlendirmiş, demokratik mücadele kılıfı altındaki eylem, şiddete dönüşmüştür. 
        Kaos arayışını demokratik ve sendikal bir talep olarak pazarlamaya çalışanların, toplumsal huzuru ve barışı tahrip edecek sorumsuz girişiminin öğretmenler arasında iş barışını bozacağını da vurgulamıştık. Yaşanan bu olay haklılığımızı ortaya koymuş, öğretmenler odaları bölünmüştür. 
        Ancak bilinmelidir ki, toplumsal muhalefeti etkisizleştirmek için huzur ve barışımıza yönelen provakatif girişimlerin başarılı olma şansı yoktur.
        Eğitim-İş olarak bizler bu sürecin karşısında dimdik duracak, cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Eğitim-İş Manisa Şube Başkanı Necdet İnce ve tüm üyelerimiz dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da cumhuriyet değerlerini, Atatürk’ü ve emeği ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edecektir. 
        Manisa Şube Başkanımıza yapılan saldırı aslında cumhuriyetin değerlerini yıpratmaya yönelik bir saldırıdır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz, görevini yapmayan Manisa Valisi ile Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.  
                                                
                                                        MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar