Dolar : Alış : 8.3062 / Satış : 8.3211
Euro : Alış : 9.9979 / Satış : 10.0159

HAVA DURUMU
hava durumu

konya24°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SOMA’DAKİ MADEN FACİASINI PROTESTO ETMEK İÇİN 15 MAYISTA İŞ BIRAKIYORUZ

14 Mayıs 2014 - 298 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»SOMA’DAKİ MADEN FACİASINI PROTESTO ETMEK İÇİN 15 MAYISTA İŞ BIRAKIYORUZ
SOMA’DAKİ MADEN FACİASINI PROTESTO ETMEK İÇİN 15 MAYISTA İŞ BIRAKIYORUZ

Eğitim-İş olarak Soma’da yaşanan maden faciasını Ankara Güvenpark’ta protesto ettik, iş cinayetinde yaşamını yitiren madencileri andık.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve bazı demokratik kitle örgütleriyle gerçekleştirilen eylemde, ortak basın bildirisi okundu. Maden sektörünün piyasa koşullarına terk edilmesi ve taşeronlaştırma nedeniyle iş kazalarındaki artışa dikkat çekilerek işçi ölümlerinden neoliberal politikaları vahşice uygulayan hükümetin birinci derecede sorumlu olduğu vurgulandı.

Genel Başkanımız Veli Demir ise, milyonlarca işçinin taşeron olarak çalıştırıldığını ve iş güvenliğinin artık siyasi iktidarın sorumluluğu olmaktan çıktığını söyledi ve şöyle konuştu:

“Bu halk düşmanı siyasi iktidar derhal istifa etmektedir. Buradan tüm emek örgütlerine çağrıda bulunmak istiyorum. Artık farklılıkları bir kenara bırakıp, siyasi iktidarın halk düşmanı politikalarına karşı ortaklıkları kurumsallaştıralım.

Eğitim-İş olarak Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in aldığı karar doğrultusunda 15 Mayıs 2014 Perşembe günü tüm Türkiye genelinde 1 günlük iş bırakacağız.” 

resmi yazı

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar