Dolar : Alış : 18.7948 / Satış : 18.8287
Euro : Alış : 20.5163 / Satış : 20.5532

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1397 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRKİYE CUMHURİYET’İNİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖLÜMÜNÜN 83. YILINDA SEVGİ,SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

09 Kasım 2021 - 143 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»TÜRKİYE CUMHURİYET’İNİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖLÜMÜNÜN 83. YILINDA SEVGİ,SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
TÜRKİYE CUMHURİYET’İNİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖLÜMÜNÜN 83. YILINDA SEVGİ,SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmen Atatürk’ün ölümünün 83.üncü yıldönümünde Türk Ulusunun Ata’sına olan sevgisinin giderek güçleniyor.

Ölümünün 83.üncü yılında Türk halkı Atatürk’ü asla unutmadı “Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük komutan, Eşsiz devlet adamı ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83.üncü yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz. Büyük Önder, Atatürk’ün en büyük zaferi yenilmiş bir imparatorluktan çağdaş bir devlet yaratmasıdır. Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye hedefi doğrultusunda zafere ulaştırmıştır. Devrimci ruhu bugün de o günkü gibi diri, ilerici ve aydınlık olan Mustafa Kemal’in açtığı yol, çağdaş uygarlık yoludur. Atatürk’ün dünya liderliği, ileri görüşlülüğü, askeri ve siyasi dehası ve ışık saçan devrimleri bugün,  bölücü zihniyetleri rahatsız etmekte ancak, Türk ulusunun Ata’sına olan sevgisini giderek güçlendirmektedir.  Mustafa Kemal Atatürk dün olduğu gibi bugün de, yarın da aydınlığa, çağdaşlığa, özgürlüğe götürecek bir idealin adıdır”.

Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkmalıyız

Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkmalıyız “Büyük devrimcinin kurmuş olduğu, laik, demokratik, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne 98 yıl geçti. Fakat emperyalist güçler onun fikirlerine ve kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne saldırmaktan vazgeçmedi. Hala bu emellerini sürdürmeye devam ediyorlar. Günümüzde yaşanan gelişmeler, Atatürk’ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkmamız gerektiğini, demokrasinin ve hukuk devletinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Eğitim-İş olarak bir kez daha altını çiziyoruz ki; Bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır. Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Büyük Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur. Büyük Türk Ulusu bilmelidir ki! Eğitim-İş; laik, demokratik, bilimsel eğitime, Cumhuriyetimize, bölünmez bütünlüğümüze, Atatürk devrimlerine, sosyal hukuk devletine sahip çıkacak, yılmadan mücadeleye devam edecektir. Devrimci ruhu yaşayan, devrimleri aydınlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz” .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :