Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN 23. YILINDA ANDIK

22 Ocak 2016 - 350 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN 23. YILINDA ANDIK
UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN 23. YILINDA ANDIK

Işık Kansu, Mumcu eşsiz ve seçkin bir yere sahipti

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun katledişinin 23. yıldönümünde Eğitim-İş Konya Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Konya Şubenin birlikte düzenledikleri programa katılan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Işık Kansu, Mumcu’nun eşsiz ve seçkin bir yere sahip olduğunu söyledi.

Öğretmenevi salonunda düzenlenen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu Anma Programına Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, yönetim kurulu üyeleri, ADD Konya Şube Başkanı Ferhat Pekedis, yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle Eğitim-İş Üyeleri ve ADD üyeleriyle davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasına yapan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, “İlkeli ve cesur gazeteciliğin, Tam Bağımsız Türkiye’nin, emperyalizme karşı mücadelenin simge isimlerinden olan Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu uğradığı hunharca suikast sonucu aramızdan ayrılışının 23. yıldönümünde derin bir özlem ve saygı ile anıyoruz. Eğitim-İş olarak Uğur Mumcu’nun katillerinden elbet bir gün hesap sorulacağına yürükten inanıyoruz ” dedi.

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir’de, “Bizler başta Mustafa Kemal ve Uğur Mumcu gibilerden öğreti almış insanlarız. Bizlerde hiçbir zaman umutsuzluğa yer yoktur. Bizlerin teslim olmaması gerekiyor. Onu ve onun gibileri sevgi ve saygı ile anıyoruz. Yerleri hiçbir zaman dolduramayacaktır. Bundan sonra onların yolu bizim yolumuz olacaktır” şeklinde konuştu.

Mumcular İçimizde Yaşıyor

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’ta konuşmasında Uğur Mumcuların içimizde yaşadığını belirterek, “Devleti kuran bir partinin milletvekili olarak 6 ok’a neden karşı çıktıklarını soruyorum. Uğur Mumcu ben halkçıyım, devletçiyim, devrimciyim, laikim, milliyetçiyim der. Bizlerde hiçbir kimseyi ayırt etmeden halkçıyız. Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkı diyen Mustafa Kemal gibi milliyetçiyiz. Sorarım sizlere neden bunlara karşıdırlar. Bu ülkeyi bugüne cumhuriyet getirdi. Bunlarda başta Mustafa Kemal’in ve devrimcilerin izi vardır. Mumcu’nun dediği gibi tam bağımsızlıkçı ve emperyalizme karşıyız. Özgürlük ve demokrasi ancak 6 oku yaşattığımızda vardır. İşte o zaman Uğur Mumcu gibiler ölmüş olsalar da mezarlarında rahat uyuyacaktır. Mumcu ve devrim şehitleri bizimle yaşıyor. Asıl itibar budur. Hepinize Uğur Mumcu itibarı diliyorum.”

Mumcu, Eşsiz ve Sekçin Bir Yere Sahiptir

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Işık Kansu’da Uğur Mumcu ve Mumcu’nun Rabıta kitabını anlattığı konuşmasında, “ Uğur Mumcu gerek mesleğinde, gerekse emperyalizmle mücadelede eşsiz ve seçkin bir yere sahiptir. 30 yıl önce yazdığı Rabıta kitabındaki kişiler bugün ülkeyi yönetiyorsa bu bir azizliktir. Birlikte çalışma onurunu eriştiğim Uğur Mumcu benim gazetecilikte ustamdı. Türkiye’deki terörü, mafya ilişkilerini ve emperyalizmin ülkemiz üzerindeki oyunlarını anlattı. Uğur Mumcu araştırmacı gazetecilik alanında ve emperyalizme mücadelede eşsiz ve sekçin bir yere sahiptir” diye konuştu.

ŞÜKRÜ BALUN cumhuriyet yazarı ışık kansu, eğitim-iş genel başkanı veli demir ve eğitim-iş konya şube başkanı şükrü balun- beraber foto 12540790_10153805537134030_4514112665131432151_n 12509753_10207276521584321_1595667472134748043_n cumhuriyet gazetesi yazarı ışık kansu- fotoları Işık Kansu, Mumcu eşsiz ve seçkin bir yere sahipti - haber fotoları (2) Işık Kansu, Mumcu eşsiz ve seçkin bir yere sahipti - haber fotolarıKonuşmaların ardından Eğitim-İş Konya Şubesi Türk Halk Müziği korusu bir konser verdi. Konserde korunun söylediği uğur Mumcu’nun sevdiğini türkülere yer yer programa katılanlar eşlik etti. Işık Kansu daha sonra kitaplarını imzaladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar