Dolar : Alış : 8.6243 / Satış : 8.6398
Euro : Alış : 10.3072 / Satış : 10.3258

HAVA DURUMU
hava durumu

konya27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1303 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ULUSAL EGEMENLİK TÜRK ULUSUMUZUNDUR

23 Nisan 2016 - 485 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ULUSAL EGEMENLİK TÜRK ULUSUMUZUNDUR
ULUSAL EGEMENLİK TÜRK ULUSUMUZUNDUR

Ulusal Egemenlik Türk Ulusu’nundur

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, “Bugün ulusal egemenliğimizin, demokrasi ve bağımsızlık mücadelemizin 96. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk ’ün önderliğinde kurduğu, TBMM ile savaş koşullarında bile ulusal egemenliği, demokrasiyi yaşatabilen bir ulusuz. Demokrasimizin beşiği olan TBMM, Ulusal Kurtuluş Savaşı yıllarında top seslerinin yankılandığı, ateş, kan ve barut kokularının sardığı bir ortamda kurulmuştur. Ulusumuzun kaderini tayin eden savaş kararları bu mecliste tartışılarak alınmıştır. Ulusal egemenlik varlığını burada göstermiştir. İnsan onuruna en uygun yönetim biçimi olan demokrasi, gücünü halktan alan TBMM sayesinde yaşam bulmaktadır” dedi.

 Bu Günleri Yaşatanlara Minnet Duyuyoruz

Bize bugünleri yaşatanlardan başta Atatürk’e ve mücadele arkadaşlarına minnet duyuyoruz. Cumhuriyet devrimlerinin ve Büyük Önderimizin değerini daha çok anladığımız bir zamanı yaşıyoruz. Bir taraftan bayram coşkusunu yaşarken, diğer taraftan da içinde bulunduğumuz durumu sorgulayıp, cumhuriyet ve değerlerine sahip çıkmalıyız.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görüyoruz. Bağımsızlık onurumuza yapılan saldırılar her geçen gün artmaktadır. Bunun yanında bölgemizdeki barış ve kardeşlik ilişkileri tamamen yok edilmektedir. Buna bağlı olarak ulusal birliğimiz, bütünlüğümüz de zedelenmektedir. Eğitim-İş olarak; 96 yıl sonra bize bağımsızlığımızı ve ulusal egemenliğimizi, özgürlüğümüzü kazandıran Atamızı daha çok özlüyor, Ona ve mücadele arkadaşlarına daha çok minnet duyuyoruz. Aldığımız emanetin ve sorumlulukların da bilincindeyiz. Bu duygular ve düşüncelerle aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Coşku ve heyecanlarını paylaşıyoruz. Barış ve kardeşlik içinde yaşanacak bir

gelecek diliyoruz.

 

DSCN1622 (1) DSCN1621 DSCN1624 DSCN1620 DSCN1619 (1) DSCN1615 (2) DSCN1607 DSCN1602 (1) DSCN1601

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar