Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059

HAVA DURUMU
hava durumu

konya28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN “AKP’NİN DIŞ POLİTİKA KATLİAMI”

13 Mayıs 2013 - 295 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN “AKP’NİN DIŞ POLİTİKA KATLİAMI”
ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN “AKP’NİN DIŞ POLİTİKA KATLİAMI”

Hatay Reyhanlı’da meydana gelen bombalı saldırılarda, çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, bazıları ağır olmak üzere birçok vatandaşımızın da yaralanması hepimizi derinden sarsmış ve yüreğimizi dağlamıştır. Bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Katliam boyutundaki bu saldırı, ülkemizin uluslararası terörün hedefi haline geldiğini ortaya koymuştur.

Suriye’de yaşanan iç savaş karşısında AKP Hükümeti’nin, emperyalizmin taşeronluğuna soyunarak yürüttüğü yanlış dış politikanın ülkemizi felakete, savaş batağına sürükleyeceğini, Suriye’den sonraki cephenin Türkiye olacağını defalarca söyledik.

Ancak ABD’nin oluşturduğu ve desteklediği uluslararası mobilize terör ordusunun yamyamlarını sınır illerimizde ikamet ettirerek bu çapulcuların Suriye’de terör eylemleri düzenlemesine açıktan destek veren siyasal iktidar, bölgede yaşanan yangının ülkemize sıçramasına neden olmuştur.

Hükümetin emperyalizme hizmet eden politikaları özellikle sınır güvenliğimizi alt üst etmiştir. “Sıfır sorun” diyen neo Osmanlıcı bakan Türkiye-Suriye sınırını koruyamamaktadır.

İnsanlık tarihi bize vahşi kapitalizmin kanla beslendiğini defalarca göstermiştir. Bu kan ise mazlum ulusların kanıdır. Sömürgecilere karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını vererek başta Ortadoğu ve Asya halkları olmak üzere, tüm mazlum uluslara bağımsızlık ışığını tutmuş olan Türkiye’nin, bugün bu mazlum halklara karşı emperyalizmin taşeronluğuna soyunmuş olması oldukça düşündürücüdür. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün söylediği gibi “Savaş zorunlu olmadıkça bir cinayettir’’. Bu savaş emperyalist haydutların kirli savaşıdır. Ülkemizin bu kirli savaşa alet edilmeye çalışılması kabul edilemez.

Emekçiler olarak bizler emperyalizmin çıkarları uğruna ülkemizin bir savaşa sürüklenmesine seyirci kalamayız. 

Hükümeti bir an önce, Suriye’deki iç savaşın destekçisi olmaktan vaz geçmesi, halkımızın ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için gereken tedbirleri alması konusunda uyarıyoruz.

Reyhanlı’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar