Dolar : Alış : 16.7155 / Satış : 16.7456
Euro : Alış : 17.4703 / Satış : 17.5018

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1373 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BARIŞ, SEVGİ VE HOŞGÖRÜ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSENMELİDİR

01 Eylül 2021 - 110 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»BARIŞ, SEVGİ VE HOŞGÖRÜ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSENMELİDİR
BARIŞ, SEVGİ VE HOŞGÖRÜ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSENMELİDİR

BARIŞ, SEVGİ VE HOŞGÖRÜ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSENMELİDİR                               

 

İnsanlık olarak savaşın, çatışmanın ve şiddetin olmadığı bir dünyada yaşanmalıdır . “Almanya’nın 1 Eylül 1939’da Polonya’yı işgal etmesiyle başlayan II. Dünya Paylaşım Savaşı’nda 50 milyonun üzerinde insan ölmüş, kentler harabeye dönmüş, atom bombaları kullanılmış, tüm dünya kan ve gözyaşına boğulmuştur. Bu korkunç savaşın başladığı 1 Eylül, Dünya Barış Günü olarak kabul edilmiştir. Günümüzde de küresel emperyalizm saldırganlığını bütün vahşetiyle sürdürmekte, dünyanın daha birçok ülkesinde sömürü ağlarını genişletmek için kan ve gözyaşı dökmektedir. Bugün milyonlarca insan açlıkla karşı karşıyayken, bu insanlara yardım eli uzatmak yerine, kaynakların silahlanmaya ve savaşlara ayrılması, insanlığın büyük çelişkisidir. Sonu getirilemeyen çatışmalar, terör ve şiddet, Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında insanlığın geleceğini tehdit etmektedir. Ortadoğu’nun ekonomik kaynaklarını kontrol etmeye yönelen ABD ve AB emperyalizmi, bu amacı gerçekleştirmek için Ortadoğu halklarını birbirine boğazlatmaya ve bölgeyi bir kan gölüne çevirmeye başlamıştır”.

 

Savaş, insanlık için bir yıkımdır

 

Savaşın insanlık için bir yıkımdır. “ Ülkemiz dünyanın ilk antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşını yaparak, başta komşu halklarımız olmak üzere tüm mazlum uluslara bağımsızlık kapılarını açmıştır. Türk ulusu, emperyalizme karşı verdiği kurtuluş mücadelesinde savaşın ne kadar korkunç olduğunu, yıkımını, kan ve gözyaşını çok yakından ve derinden yaşamıştır. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bir ulusun hayatı söz konusu olmadıkça savaş bir cinayettir.’  Savaşın insanlık için yıkım ve felaket olmuştur. ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözüyle de ülkemizde ve tüm dünyada barışın yaşanması gerekli.

Eğitim-İş olarak 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, başta Ortadoğu halkları olmak üzere dünyanın değişik coğrafi bölgelerinde sürmekte olan savaş, şiddet ve terör eylemlerini nefretle kınıyor, lanetliyoruz.

Barışın, sevginin ve hoşgörünün herkes tarafından yaşam biçimi olarak benimsendiği; savaşın, terörün, çatışmanın, şiddetin, kavganın olmadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle, tüm halkımızın ve dünya halklarının Dünya Barış Günü’nü kutluyoruz” .

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar