Dolar : Alış : 18.7897 / Satış : 18.8235
Euro : Alış : 20.4512 / Satış : 20.4880

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1397 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Basında-Anıtkabir Gezisinin Engellenmesi ile İlgili Açıklamamız

24 Mayıs 2018 - 606 kez okunmuş
Ana Sayfa » Basında Konya Eğitim İş»Basında-Anıtkabir Gezisinin Engellenmesi ile İlgili Açıklamamız
Basında-Anıtkabir Gezisinin Engellenmesi ile İlgili Açıklamamız

Anıtkabir gezisi neden engelleniyor

Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin talebini okul müdürünün engellemeye çalıştığı iddia edilmişti. Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç, konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Anıtkabir gezisi neden engelleniyor

Eğitim-İş Konya Şubesi, Konya Selçuklu ilçesinde bulunan İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Lisesi’nde, bir idareci, 4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisi yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdi.

Ancak, Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin talebini okul müdürünün engellemeye çalıştığı iddia edilmişti.

Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç, konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günü birlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir”denildi.

Açıklamada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de olaya dahil olduğu belirtilerek, “Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içerisinde yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur” diye ifade edildi.

Yapılan açıklamada, “Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir” denildi.

Açıklamada ayrıca, BİMER’e şikayet dilekçesi de yazıldığı belirtilirken, “Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e Gidilmeyen bir geziyi, gidilmiş gibi cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur” diye soruldu.

Eğitim İş tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Selçuklu ilçesinde bulunan Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir idareci,4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisini yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdir.

Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günübirlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir.

Elbette biz Eğitim-İş camiası olarak bu tavrı çok yakinen bilmekte ve bu tavırla da mücadele etmeyi kendimize görev bilmekteyiz. Söz konusu okul müdürü bu geziyi engellemeyi, kendisini oraya müdür olarak atayan zihniyete yaranmak, layık olmak olarak görmekte ve ülkemizin kurucu Önderi Mustafa Atatürk’e gençliğin sevgisini ve ilgisini artıracak işleri engellemeyi görev bilmektedir.

Eğitim İş Konya Şubesi olarak konuyu öğrendikten sonra Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile yaptığımız görüşmede; Okul Müdürünün bu şekilde bir tasarrufu olamayacağını eksik evraklar var ise buna İlçe Milli Eğitim Kültür Bürosu tarafından tespit edilerek geziyi düzenleyen okul idarecisi ve öğretmenlere iletileceği ve gezinin yapılması gerektiğini ifade etmiştir.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar 18 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve eksik evrak bahanesi ile 25 Nisan tarihinde onay verileceğini belirtmiş olmasına rağmen ne hikmetse gezi Mayıs ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde halen yapılamamıştır.

Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içerisinde yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur.

Anıtkabir’e ve Etnoğrafya Müzesine yapılmak istenen bu gezinin engellendiğini gören bir velinin Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) 7 Mayıs tarihinde yaptığı başvuruya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, gezinin 18 Nisan’da eksik evrak nedeniyle yapılamadığını ancak 25 Nisan’da yapıldığı cevabını vermiştir.

Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir? Bu okul müdürü arkadaşın keyfiyetinin ölçüsü nedir? Ve yok mudur? Kamu işi bu denli keyfi ve sorumsuz bir şekilde görülebilir mi? Geziyle ilgili soru sorana gezinin yapıldığı bilgisini vererek velileri, türlü desiselerle kandırmak neyin nesidir?

Eğitim İş Sendikası olarak Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’a soruyoruz;

– Ülkemizin kurtarıcısı,Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e öğrencilerin gitmesini engelleyen ve öğrencilere sizi Anıtkabir’e göndermedim diyerek dalga geçen bu Atatürk düşmanı Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’yi neden koruyorsunuz?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü tüm çabalarımıza rağmen görüşme isteğimizi reddederek bu okul müdürü ile aynı tutumumu takınmaktadır?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) GİDİLMEYEN BİR GEZİYİ GİDİLMİŞ GİBİ cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar bir veliyi ve öğrencileri, gidilmeyen bir geziye gidilmiş gibi cevap vererek bulunduğu makamın bir eğitimcinin bulunması gereken bir makam olduğunun farkında mıdır?

Eğitim İş olarak tüm engellemelere ve yasaklamalara rağmen Anayasamızdan,Milli Eğitim Temel Kanunundan,Yönetmeliklerde ifade edildiği gibi,

I – Genel amaçlar: Madde 2 – Türk Milli Eğitiminin genel amacı,Türk Milletinin bütün fertlerini, 1. (Değişik: 16/6/1983 – 2842/1 md.) Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmeye devam edeceğiz. Konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Odatv.com

SELÇUKLU İLÇESİNDE ANITKABİR GEZİSİ NEDEN ENGELLENİYOR?

Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç yaptığı basın açıklamasında Anıtkabir ziyaretinin engellendiğini iddia etti
Bu haber http://www.egitimhaberci.com/’dan alınmıştır.

SELÇUKLU İLÇESİNDE ANITKABİR GEZİSİ NEDEN ENGELLENİYOR?

Selçuklu ilçesinde bulunan Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir idareci,4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisini yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdir. Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günü birlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir. Elbette biz Eğitim-İş camiası olarak bu tavrı çok yakinen bilmekte ve bu tavırla da mücadele etmeyi kendimize görev bilmekteyiz. Söz konusu okul müdürü bu geziyi engellemeyi, kendisini oraya müdür olarak atayan zihniyete yaranmak, layık olmak olarak görmekte ve ülkemizin kurucu Önderi Mustafa Atatürk’e gençliğin sevgisini ve ilgisini artıracak işleri engellemeyi görev bilmektedir. Eğitim İş Konya Şubesi olarak konuyu öğrendikten sonra Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile yaptığımız görüşmede; Okul Müdürünün bu şekilde bir tasarrufu olamayacağını eksik evraklar var ise buna İlçe Milli Eğitim Kültür Bürosu tarafından tespit edilerek geziyi düzenleyen okul idarecisi ve öğretmenlere iletileceği ve gezinin yapılması gerektiğini ifade etmiştir. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar 18 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve eksik evrak bahanesi ile 25 Nisan tarihinde onay verileceğini belirtmiş olmasına rağmen ne hikmetse gezi Mayıs ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde halen yapılamamıştır. Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içersin de yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur. Anıtkabir’e ve Etnoğrafya Müzesine yapılmak istenen bu gezinin engellendiğini gören bir velinin Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) 7 Mayıs tarihinde yaptığı başvuruya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gezinin 18 Nisan’da eksik evrak nedeniyle yapılamadığını ancak 25 Nisan’da yapıldığı cevabını vermiştir. Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir? Bu okul müdürü arkadaşın keyfiyetinin ölçüsü nedir? Ve yok mudur? Kamu işi bu denli keyfi ve sorumsuz bir şekilde görülebilir mi? Geziyle ilgili soru sorana gezinin yapıldığı bilgisini vererek velileri, türlü desiselerle kandırmak neyin nesidir?   Eğitim İş Sendikası olarak Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’a soruyoruz; Ülkemizin kurtarıcısı,Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e öğrencilerin gitmesini engelleyen ve öğrencilere sizi Anıtkabir’e göndermedim diyerek dalga geçen bu Atatürk düşmanı Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’yi neden koruyorsunuz? Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü tüm çabalarımıza rağmen görüşme isteğimizi reddederek bu okul müdürü ile aynı tutumumu takınmaktadır? Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e  ( Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) GİDİLMEYEN BİR GEZİYİ GİDİLMİŞ GİBİ cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur? Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar bir veliyi ve öğrencileri, gidilmeyen bir geziye gidilmiş gibi cevap vererek bulunduğu makamın bir eğitimcinin bulunması gereken bir makam olduğunun farkında mıdır?   Eğitim İş olarak tüm engellemelere ve yasaklamalara rağmen Anayasamızdan,Milli Eğitim Temel Kanunundan,Yönetmeliklerde ifade edildiği gibi, I – Genel amaçlar: Madde 2 – Türk Milli Eğitiminin genel amacı,Türk Milletinin bütün fertlerini, 1. (Değişik: 16/6/1983 – 2842/1 md.) Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmeye devam edeceğiz.Konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Özgür Genç Şube Başkanı
Bu haber http://www.egitimhaberci.com/’dan alınmıştır.

Kaynak: http://www.egitimhaberci.com/haber-50955-selcuklu-ilcesinde-anitkabir-gezisi-neden-engelleniyor.html

Anıtkabir gezisi neden engelleniyor

Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin talebini okul müdürünün engellemeye çalıştığı iddia edilmişti. Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç, konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Eğitim-İş Konya Şubesi, Konya Selçuklu ilçesinde bulunan İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Lisesi’nde, bir idareci, 4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisi yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdi.

Ancak, Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin talebini okul müdürünün engellemeye çalıştığı iddia edilmişti.

Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç, konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günü birlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir” denildi.

Açıklamada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de olaya dahil olduğu belirtilerek, “Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içerisinde yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur” diye ifade edildi.

Yapılan açıklamada, “Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir” denildi.

Açıklamada ayrıca, BİMER’e şikayet dilekçesi de yazıldığı belirtilirken, “Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e Gidilmeyen bir geziyi, gidilmiş gibi cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur” diye soruldu.

Eğitim İş tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Selçuklu ilçesinde bulunan Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir idareci,4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisini yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdir.

Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günübirlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir.

Elbette biz Eğitim-İş camiası olarak bu tavrı çok yakinen bilmekte ve bu tavırla da mücadele etmeyi kendimize görev bilmekteyiz. Söz konusu okul müdürü bu geziyi engellemeyi, kendisini oraya müdür olarak atayan zihniyete yaranmak, layık olmak olarak görmekte ve ülkemizin kurucu Önderi Mustafa Atatürk’e gençliğin sevgisini ve ilgisini artıracak işleri engellemeyi görev bilmektedir.

Eğitim İş Konya Şubesi olarak konuyu öğrendikten sonra Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile yaptığımız görüşmede; Okul Müdürünün bu şekilde bir tasarrufu olamayacağını eksik evraklar var ise buna İlçe Milli Eğitim Kültür Bürosu tarafından tespit edilerek geziyi düzenleyen okul idarecisi ve öğretmenlere iletileceği ve gezinin yapılması gerektiğini ifade etmiştir.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar 18 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve eksik evrak bahanesi ile 25 Nisan tarihinde onay verileceğini belirtmiş olmasına rağmen ne hikmetse gezi Mayıs ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde halen yapılamamıştır.

Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içerisinde yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur.

Anıtkabir’e ve Etnoğrafya Müzesine yapılmak istenen bu gezinin engellendiğini gören bir velinin Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) 7 Mayıs tarihinde yaptığı başvuruya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, gezinin 18 Nisan’da eksik evrak nedeniyle yapılamadığını ancak 25 Nisan’da yapıldığı cevabını vermiştir.

Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir? Bu okul müdürü arkadaşın keyfiyetinin ölçüsü nedir? Ve yok mudur? Kamu işi bu denli keyfi ve sorumsuz bir şekilde görülebilir mi? Geziyle ilgili soru sorana gezinin yapıldığı bilgisini vererek velileri, türlü desiselerle kandırmak neyin nesidir?

Eğitim İş Sendikası olarak Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’a soruyoruz;

– Ülkemizin kurtarıcısı,Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e öğrencilerin gitmesini engelleyen ve öğrencilere sizi Anıtkabir’e göndermedim diyerek dalga geçen bu Atatürk düşmanı Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’yi neden koruyorsunuz?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü tüm çabalarımıza rağmen görüşme isteğimizi reddederek bu okul müdürü ile aynı tutumumu takınmaktadır?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) GİDİLMEYEN BİR GEZİYİ GİDİLMİŞ GİBİ cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar bir veliyi ve öğrencileri, gidilmeyen bir geziye gidilmiş gibi cevap vererek bulunduğu makamın bir eğitimcinin bulunması gereken bir makam olduğunun farkında mıdır?

Eğitim İş olarak tüm engellemelere ve yasaklamalara rağmen Anayasamızdan,Milli Eğitim Temel Kanunundan,Yönetmeliklerde ifade edildiği gibi,

I – Genel amaçlar: Madde 2 – Türk Milli Eğitiminin genel amacı,Türk Milletinin bütün fertlerini, 1. (Değişik: 16/6/1983 – 2842/1 md.) Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmeye devam edeceğiz. Konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Kaynak:http://yedi24.net/anitkabir_gezisi_neden_engelleniyor/

Anıtkabir gezisi neden engelleniyor?

  23.05.2018 16:14
Anıtkabir gezisi neden engelleniyor?

Eğitim-İş Konya Şubesi, Konya Selçuklu ilçesinde bulunan İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Lisesi’nde, bir idareci, 4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisi yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdi.

Ancak, Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin talebini okul müdürünün engellemeye çalıştığı iddia edilmişti.

Eğitim İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç, konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günü birlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir”denildi.

Açıklamada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de olaya dahil olduğu belirtilerek, “Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içerisinde yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur” diye ifade edildi.

Yapılan açıklamada, “Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir” denildi.

Açıklamada ayrıca, BİMER’e şikayet dilekçesi de yazıldığı belirtilirken, “Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e Gidilmeyen bir geziyi, gidilmiş gibi cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur” diye soruldu.

Eğitim İş tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Selçuklu ilçesinde bulunan Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir idareci,4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisini yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdir.

Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günübirlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir.

Elbette biz Eğitim-İş camiası olarak bu tavrı çok yakinen bilmekte ve bu tavırla da mücadele etmeyi kendimize görev bilmekteyiz. Söz konusu okul müdürü bu geziyi engellemeyi, kendisini oraya müdür olarak atayan zihniyete yaranmak, layık olmak olarak görmekte ve ülkemizin kurucu Önderi Mustafa Atatürk’e gençliğin sevgisini ve ilgisini artıracak işleri engellemeyi görev bilmektedir.

Eğitim İş Konya Şubesi olarak konuyu öğrendikten sonra Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile yaptığımız görüşmede; Okul Müdürünün bu şekilde bir tasarrufu olamayacağını eksik evraklar var ise buna İlçe Milli Eğitim Kültür Bürosu tarafından tespit edilerek geziyi düzenleyen okul idarecisi ve öğretmenlere iletileceği ve gezinin yapılması gerektiğini ifade etmiştir.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar 18 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve eksik evrak bahanesi ile 25 Nisan tarihinde onay verileceğini belirtmiş olmasına rağmen ne hikmetse gezi Mayıs ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde halen yapılamamıştır.

Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içerisinde yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur.

Anıtkabir’e ve Etnoğrafya Müzesine yapılmak istenen bu gezinin engellendiğini gören bir velinin Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) 7 Mayıs tarihinde yaptığı başvuruya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, gezinin 18 Nisan’da eksik evrak nedeniyle yapılamadığını ancak 25 Nisan’da yapıldığı cevabını vermiştir.

Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir? Bu okul müdürü arkadaşın keyfiyetinin ölçüsü nedir? Ve yok mudur? Kamu işi bu denli keyfi ve sorumsuz bir şekilde görülebilir mi? Geziyle ilgili soru sorana gezinin yapıldığı bilgisini vererek velileri, türlü desiselerle kandırmak neyin nesidir?

Eğitim İş Sendikası olarak Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’a soruyoruz;

– Ülkemizin kurtarıcısı,Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e öğrencilerin gitmesini engelleyen ve öğrencilere sizi Anıtkabir’e göndermedim diyerek dalga geçen bu Atatürk düşmanı Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’yi neden koruyorsunuz?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü tüm çabalarımıza rağmen görüşme isteğimizi reddederek bu okul müdürü ile aynı tutumumu takınmaktadır?

– Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) GİDİLMEYEN BİR GEZİYİ GİDİLMİŞ GİBİ cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur?

Anıtkabir Gezisi Neden Engelleniyor? Eğitim-İş Konya Şubesi, Konya Selçuklu ilçesinde bulunan İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Lisesi’nde Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin talebini engellemeye çalıştığı iddia edilen okul müdürü ile ilgili basın açıklaması yaptı 23 Mayıs 2018 Çarşamba 12:55 Eğitim-İş Konya Şubesi, Konya Selçuklu ilçesinde bulunan İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Lisesi’nde Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin talebini engellemeye çalıştığı iddia edilen okul müdürü ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, “Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günü birlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir” denildi. Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’nin gerçekleştirmek istenen Anıtkabir gezisini engellemeye çalıştığı iddia edilen basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;  ‘KENDİNE GÖREV BİLMİŞ’ “Selçuklu ilçesinde bulunan Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir idareci,4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisini yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletmişlerdir.Görevi kendisine gelen evrakları il dışı ve günü birlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmek olan Okul Müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir.” ‘BÖYLE BİR TASARRUFU OLAMAZ’ “Elbette biz Eğitim-İş camiası olarak bu tavrı çok yakinen bilmekte ve bu tavırla da mücadele etmeyi kendimize görev bilmekteyiz. Söz konusu okul müdürü bu geziyi engellemeyi, kendisini oraya müdür olarak atayan zihniyete yaranmak, layık olmak olarak görmekte ve ülkemizin kurucu Önderi Mustafa Atatürk’e gençliğin sevgisini ve ilgisini artıracak işleri engellemeyi görev bilmektedir. Eğitim İş Konya Şubesi olarak konuyu öğrendikten sonra Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile yaptığımız görüşmede; Okul Müdürünün bu şekilde bir tasarrufu olamayacağını eksik evraklar var ise buna İlçe Milli Eğitim Kültür Bürosu tarafından tespit edilerek geziyi düzenleyen okul idarecisi ve öğretmenlere iletileceği ve gezinin yapılması gerektiğini ifade etmiştir.” ‘HALEN YAPILMADI’ “Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar 18 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve eksik evrak bahanesi ile 25 Nisan tarihinde onay verileceğini belirtmiş olmasına rağmen ne hikmetse gezi, Mayıs ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde halen yapılamamıştır. Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içersin de yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur. “  ‘NEDEN GÖZ YUMULUYOR’ “Anıtkabir’e ve Etnoğrafya Müzesine yapılmak istenen bu gezinin engellendiğini gören bir velinin BİMER (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi)’e 7 Mayıs tarihinde yaptığı başvuruya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gezinin 18 Nisan’da eksik evrak nedeniyle yapılamadığını ancak 25 Nisan’da yapıldığı cevabını vermiştir. Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir? Bu okul müdürü arkadaşın keyfiyetinin ölçüsü nedir? Ve yok mudur? Kamu işi bu denli keyfi ve sorumsuz bir şekilde görülebilir mi? Geziyle ilgili soru sorana gezinin yapıldığı bilgisini vererek velileri, türlü desiselerle kandırmak neyin nesidir?” Eğitim İş Sendikası olarak Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’a soruyoruz; Ülkemizin kurtarıcısı,Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e öğrencilerin gitmesini engelleyen ve öğrencilere sizi Anıtkabir’e göndermedim diyerek dalga geçen bu Atatürk düşmanı Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’yi neden koruyorsunuz? Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü tüm çabalarımıza rağmen görüşme isteğimizi reddederek bu okul müdürü ile aynı tutumumu takınmaktadır? Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatandaşın bilgi edinmesi adına açılan Bimer’e                 ( Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) GİDİLMEYEN BİR GEZİYİ GİDİLMİŞ GİBİ cevap vermek dolayısıyla yalan söylemek vatandaşı kandırmak doğru mudur? Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar bir veliyi ve öğrencileri, gidilmeyen bir geziye gidilmiş gibi cevap vererek bulunduğu makamın bir eğitimcinin bulunması gereken bir makam olduğunun farkında mıdır? Kent YAŞAM

http://www.yasamgazetesi.com.tr/ozel-haber/anitkabir-gezisi-neden-engelleniyor-h201692.html

Yaşam Gazetesi

Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden öğrencilere Anıtkabir yasağı

Selçuk <span style='background-color:#00FF00;' >İlçe Milli Eğitim</span> Müdürlüğü'nden öğrencilere Anıtkabir yasağı
Tarih: 23.05.2018 – 12:21
Kategori: Gündem

Konya Selçuk’ta, Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi’ni gezmek isteyen Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri, okul müdürü ve Selçuk İlçe Milli EğitimMüdürlüğü’nün engeli ile karşılaştı.

Selçuklu ilçesinde bulunan Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir idareci,4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan tarihinde Anıtkabir ve Etnoğrafya Müzesi gezisi yapmak istediklerini gerekli evraklar ile birlikte Okul Müdürü Zeynettin Düzenli’ye iletti.

Kendisine gelen evrakları il dışı ve günü birlik bir gezi olması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletmek olan okul müdürü Zeynettin Düzenli; gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engelledi.

Eğitim İş Konya Şubesi de konuyla ilgili olarak Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile görüşerek, okul müdürünün bu şekilde bir tasarrufu olamayacağını eksik evraklar var ise buna İlçe Milli Eğitim Kültür Bürosu tarafından tespit edilerek geziyi düzenleyen okul idarecisi ve öğretmenlere iletileceği ve gezinin yapılması gerektiğini belirttiğini ifade etti.

Konya Eğitim İş Şubesi Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’ın 18 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve eksik evrak bahanesi ile 25 Nisan tarihinde onay verileceğini belirtmiş, fakat mayıs ayının sonuna gelinmesine rağmen onay verilmediğine dikkat çekti.

Görüşmelerin engellendiğini ve gezinin eğitim öğretim yılı içinde yapılmaması için savsaklandığını belirten Konya Eğitim İş Şubesi ihmale Şelçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de dahil olduğunu ileri sürdü.

Konya Eğitim İş Şubesi yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı.

Anıtkabir’e ve Etnoğrafya Müzesine yapılmak istenen bu gezinin engellendiğini gören bir velinin Bimer’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) 7 Mayıs tarihinde yaptığı başvuruya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gezinin 18 Nisan’da eksik evrak nedeniyle yapılamadığını ancak 25 Nisan’da yapıldığı cevabını vermiştir.

Atatürk’ten, cumhuriyetten bu kadar rahatsız olan bir okul müdürünü koruyor olmanın, onun, açıkca söylemek gerekirse dalaverelerine göz yummanın anlamı nedir? Bu okul müdürü arkadaşın keyfiyetinin ölçüsü nedir? Ve yok mudur? Kamu işi bu denli keyfi ve sorumsuz bir şekilde görülebilir mi? Geziyle ilgili soru sorana gezinin yapıldığı bilgisini vererek velileri, türlü desiselerle kandırmak neyin nesidir?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Anıtkabir gezisinin reddettiği açıklaması şöyle:

Kaynak : http://www.istanbulgercegi.com/selcuk-ilce-milli-egitim-mudurlugunden-ogrencilere-anitkabir-yasagi_169996.html

Anıtkabir gezisinin engellendiği iddia edildi

Anıtkabir gezisinin engellendiği iddia edildi

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç, bazı okul yöneticilerinin Anıtkabir gezilerini engellediğini savundu.

A+A-

Mehmet İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bir idareci, 4 öğretmen ve 90 öğrencisi ile 18 Nisan’da Anıtkabir ve Etnografya Müzesi gezisini yapmak istediğini dile getiren Genç,  şu iddialarda bulundu: “Gerekli evraklar okul yöneticilerini iletilmiştir.  Okul yöneticileri gezinin gerçekleşmesi için çalışmak yerine, aksine içinde Atatürk olan, Anıtkabir olan geziyi engellemeyi kendisine görev bilmiştir. Elbette biz Eğitim-İş camiası olarak bu tavrı çok yakinen bilmekte ve bu tavırla da mücadele etmeyi kendimize görev bilmekteyiz.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, 18 Nisan tarihinde yapılması planlanan ve eksik evrak bahanesi ile 11 gün oyalanan gezinin 25 Nisan tarihinde onay verileceğini belirtmiş olmasına rağmen ne hikmetse gezi Mayıs ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde halen yapılamamıştır. Yapmaya çalıştığımız görüşmelerin engellenmesi ve geziyi bu eğitim öğretim yılı içersin de yapamayalım diye sürekli savsaklayan bir anlayışla yüz yüzeyiz. Buna bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de dahil olmuştur. Anıtkabir’e ve Etnografya Müzesi’ne yapılmak istenen bu gezinin engellendiğini gören bir velinin BİMER’e (Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi) 7 Mayıs tarihinde yaptığı başvuruya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gezinin 18 Nisan’da eksik evrak nedeniyle yapılamadığını ancak 25 Nisan’da yapıldığı cevabını vermiştir. Durum ise öyle değildir. Geziyle ilgili soru sorana gezinin yapıldığı bilgisini vererek velileri, türlü desiselerle kandırmak neyin nesidir?” (Konya’nın Sesi)

Kaynak: Anıtkabir gezisinin engellendiği iddia edildi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar