Dolar : Alış : 18.6071 / Satış : 18.6406
Euro : Alış : 19.3670 / Satış : 19.4019

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1389 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EĞİTİM-İŞ ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN HER ZAMAN YANINDADIR

09 Mart 2021 - 162 kez okunmuş
Ana Sayfa » Uncategorized»EĞİTİM-İŞ ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN HER ZAMAN YANINDADIR
EĞİTİM-İŞ ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN HER ZAMAN YANINDADIR

Atanamayan öğretmenlerle bir araya gelen Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, Eğitim-İş olarak her zaman atanamayan öğretmenlerin yanında olacağız.

Atanamayan öğretmenler Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Ziyarette atanamayan öğretmenler ‘’Öğretmen açığımız 138 bin iken, 20 bin kadro açıklandı. 83 bin ücretli öğretmen var, bunun yanında 37 bin Eğitim fakültesi mezunu öğretmen var. Burada bizim gibi atanamayan öğretmenlere haksızlık yapılıyor. Bakanlık atama yapmak yerine sözleşmeli öğretmenlerle süreci geçiştirmeye çalışıyor. Bakanlığın bu sayıyı en az 60 bin olarak güncellemesi gerekmektedir’’ dediler.

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, her zaman atanamayan öğretmenlerin yanlarında olacaklarını belirterek,  “AKP hükümetlerinin yanlış ve hatalı Eğitim politikalarının ceremesini ne yazık ki çocuklarımız çekiyor. Bugün bizleri ziyaret eden ve yıllardır atama bekleyen öğretmen arkadaşlarımızın suçu nedir, üniversitelerinden mezun olmak mı yoksa AKP hükümetlerinin zamanına denk gelmelerimi. Her şehire bir üniversite diyerek çıkılan 20 yıllık eğitim politikası, her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kural yok noktasına gelerek iflas etmiştir. Umarım MEB en kısa sürede 20 bin olan atama sayısını en az 60 bin olarak günceller. Eğitim-İş olarak atanamayan öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz’’

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar