Dolar : Alış : 13.4020 / Satış : 13.4261
Euro : Alış : 15.1892 / Satış : 15.2166

HAVA DURUMU
hava durumu

konya3°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 45 Kategoride 1345 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRENLERE SELAM OLSUN

30 Aralık 2021 - 19 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRENLERE SELAM OLSUN
EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRENLERE SELAM OLSUN


 

30 Aralık, 2021

EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRENLERE SELAM OLSUN

Eğitim ve bilim emekçilerinin yegane örgütü Eğitim-İş olarak, ülke genelinde gerçekleştirdiğimiz iş bırakma eylemi ile emeğimize, geleceğimize, bağımsızlığımıza, ülkemize ve meslek onurumuza sahip çıkmanın haklı gururunu bir kez daha yaşadık.

Siyasi iktidarın yarattığı korku iklimi ile emeğimize ve haklarımıza saldırılarını arttırdığı bir dönemde, Eğitim-İşlilerin direniş sloganlarıyla alanlarda yer almasının toplumsal belleklerdeki anlamı büyük olacaktır.

Eğitim-İş’liler,  tüm ülke çapında başarılı ve yüksek bir katılımla gerçekleştirdikleri eylemlerle, tüm eğitim ve bilim emekçisinin taleplerinin takipçisi olduklarını da göstermiştir.

Nasıl ki bizler bundan 52 yıl önce, 15 Aralık 1969’daki Büyük Öğretmen Boykotu’nu unutmayarak Fakir Baykurt’u ve TÖS’ü saygıyla anıyorsak, ulusumuz da dimdik ve kararlı bir şekilde emek ve Cumhuriyet düşmanlarına karşı meydan okuyan Eğitim-İş’lileri saygıyla anacaktır.

Mirasçısı olduğumuz Köy Enstitülerinin, TÖS’ün, TÖB-DER’in öğretilerinin bugünde bir karşılığı olmadığını düşünenlere bir hatırlatma borçluyduk. İş bırakma eylemimiz o yüzden sadece bir hak arama aracı değil, aynı zamanda Fakir Baykurt’un söylediği gibi “Öğretmen yalvarmaz, boyun eğmez, ders verir” demenin bir yolu oldu.

29 Aralık iş bırakma eylemi ile Eğitim-İş’lilerin toplumsal sorumluluk bilincinin ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha tescil ettiniz.

Eylemimize katılım sağlayan, alanlarda direniş sloganlarını yükselten tüm örgütümüzü ve tüm Eğitim-İş’lileri kutluyor, destek veren herkese yürekten teşekkür ediyoruz. OHAL süreçleriyle yaratılan baskıya, yasaklara ve korku imparatorluğuna teslim olmayan, boyun eğmeyen, diz çökmeyen, emek ve demokrasi mücadelemizi güçlendirenlere selam olsun!

Sevgi ve saygılarımızla

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar