Dolar : Alış : 18.7948 / Satış : 18.8287
Euro : Alış : 20.5163 / Satış : 20.5532

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1397 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KURULUŞUMUZUN 7. YILINDA GÜÇLÜYÜZ, GURURLUYUZ

17 Ekim 2012 - 616 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»KURULUŞUMUZUN 7. YILINDA GÜÇLÜYÜZ, GURURLUYUZ
KURULUŞUMUZUN 7. YILINDA GÜÇLÜYÜZ, GURURLUYUZ

 

17 EKİM 2012 7. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ile  ozgurgenc1

EĞİTİM İŞ KONYA ŞUBESİ 7. KURULUŞ… ile ozgurgenc1

Eğitim-İş yedinci yılında 

Eğitim-İş’in kuruluşunun 7. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Anıt’a çelenk sunumunun ardından bir basın açıklaması yapan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, Eğitim-İş’in ülkemizdeki emek kesimini hak arama mücadelesinde görevini eksiksiz yerine getirdiğini, bundan sonraki süreçte de emek mücadelesine yılmadan devam edeceklerini söyledi.

Basın Açıklamasının tam metni aşağıdadır.

KURULUŞUMUZUN 7. YILINDA GÜÇLÜYÜZ, GURURLUYUZ 

 17 Ekim 2005 tarihinde kuruluşunu gerçekleştiren sendikamız, 7 yıllık sürede; eğitim çalışanlarının, tüm emekçilerinin, günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir.

“Ülkesi olmayanın sendikası olmaz” şiarıyla yola çıkan Eğitim-İş, 7 yıllık sürede, yüz yıllık sendikal mücadele geleneğimizden ders alarak yoluna devam etmektedir. Bugün Encümen-i Muallim’den, TÖS’den, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, Köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a yurdumuzun dört bir tarafındaki eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırdık. Gözlerimizdeki mutluluğun pırıltısını, yüreğimizdeki coşkuyu ve heyecanı hiçbir zaman yitirmeden birbirimizle paylaştık.

17 Ekim 2005’ten bugüne emeğimiz ve geleceğimiz için canımız pahasına mücadele ettik. Mücadelemiz cumhuriyetin bütün kurumlarının teslim alındığı yeni dönemde çok daha çetin geçecek. İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, başta ABD olmak üzere emperyalist güçlerin Yeni Dünya Düzeni kapsamında sömürüyü alabildiğine yoğunlaştırdıkları, Küreselleşme adı altında yapılan uygulamalarla emek örgütlerini ve demokratik kitle örgütlerini işlevsizleştirdikleri, yapılan özelleştirmelerle taşeronlaştırmayı etkin kıldıkları görülmektedir. Siyasal iktidar, tek parti egemenliği yürüterek kendine muhalif olan kişi ve kurumlar üzerinde olmadık baskılar uygulamaktadır. Bu yolla toplumu sindirmeye, adeta bir korku imparatorluğu kurmaya çalışmaktadır.

İşte Eğitim-İş’in böyle bir süreçte mücadele alanı içinde olması, emeğimiz, ülkemiz ve ulusumuz açısından çok büyük bir anlam ve önem taşımaktadır.

Eğitim İş’in kuruluş gerekçelerinden birisi de, yetkin olmayan kadroların eline terk edilen gerici eğitim siyasetinin yarattığı yıkımı en aza indirmek, eğitim çalışanlarını içine düştükleri karamsarlıktan çıkarmaktır. Sendikamızın bu arayış üzerinde yükselen hukuk mücadelesi, soluksuz ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla kamuoyunun büyük takdirini toplamıştır.  Mücadelemiz, Milli Eğitim Bakanlığı’na sayısız defalar geri adım attırmış, bu yolla on binlerce mağdur eğitim çalışanının sorunlarına çözüm üretilmiştir. Kuruluşumuzdan bugüne işkolunda hukuk mücadelesinin önderliğini yaparak yüzlerce hukuksuzluğu etkisiz kılmanın, bu yolla işkoluna mücadele heyecanı aşılamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüz yıllık emek ve aydınlanma mücadelesinin “biricik” mirasçısı olduğumuzun bilincindeyiz. Mücadele ruhumuz, ırkçının, bölücünün, gericinin devlete ya da sokağa egemen olduğu her dönemde halkımızın üzerine güneş gibi doğmuştur.

Eğitim-İş, Büyük Önderi’nin ulusuna güzel günler gösterme hayalini asla ortada bırakmayacaktır. Eğitim-İş tabelası var olduğu sürece, Cumhuriyetin eğitim kurumlarında, aydınlanma devrimlerine savaş açanlara meydan okuyacak namuslu bir soluk da mutlaka var olacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi Eğitim-İş’i bulacaktır.

Şükrü BALUN

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı

EĞİTİM İŞ 7 YAŞINDA ile ozgurgenc1

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz