Dolar : Alış : 18.7948 / Satış : 18.8287
Euro : Alış : 20.5163 / Satış : 20.5532

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1397 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLER İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

10 Kasım 2012 - 481 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLER İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR
NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLER İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

4+4+4 Eğitim sistemine geçilmesi ile birlikte ülkemizde binlerce öğretmenimiz norm fazlası duruma düşmüştür.Bakanlık norm kadro fazlası öğretmen sayısını azaltabilmek adına daha önce eşi ve benzerine rastlanmamış bir uygulama yaparak branş değişikliği yapmıştır.

Branş değişikliği işlemlerinin tamamlanmasının ardından birçok il norm kadro fazlası öğretmenleri atamak için duyuruya çıkmış ve Norm Kadro Yönetmeliğinin 41. maddesi gereği atamaları gerçekleştirmiştir.

Norm Kadro fazlası olmaları nedeniyle öğretmenlerimiz okullarında ayrılarak görevlendirme ile başka okullara verilmiş ve bu okullarda da ne zaman atama olacağında habersiz,çaresiz beklemektedirler.Bu belirsizlik öğretmenlerimizi,velilerimiz,öğrencilerimizi olumsuz etkilemektedir.

Konya’da Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezninde girişimlerde bulunduk.Bunlardan ilki Ağustos ayında Konya Valiliğine yazdığımız yazımızdır.

 

Konya Valiliğinden yazımıza gelen cevap

 

Son olarak 5 Ekim 2012 tarihinde Konya Valiliğine bir yazı daha yazarak Norm Kadro Fazlası öğretmenlerin atamalarının bakanlık genelgesi çerçevesinde  yirmiye yakın ilde gerçekleştirildiğini ve Konya’da da biran önce bu duyuru yapılarak bu atamaların gerçekleştirilmesini istedik.

Konya Valiliğinden edindiğimiz bilgilere norm kadrolar ile ilgili çalışmaların tamamlandığı ve kısa bir süre sonra bu konuda açıklama yapılacağıdır.

Öğretmenlerimizin daha fazla mağdur edilmeden biran önce atamaların yapılamasının takipçisi olamaya devam edeceğiz.

Her zaman olduğu gibi öğretmenlerimizin yanında olmaya ve öğretmenlerimizin özlük haklarını korumayı sürdüreceğiz.

Eğitim İş Konya Şubesi

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :