Dolar : Alış : 18.6103 / Satış : 18.6438
Euro : Alış : 19.6004 / Satış : 19.6357

HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 1390 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİNE ALERJİSİ OLANLARA YARGIDAN TOKAT

23 Şubat 2022 - 81 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİNE ALERJİSİ OLANLARA YARGIDAN TOKAT
TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİNE ALERJİSİ OLANLARA YARGIDAN TOKAT

TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİNE ALERJİSİ OLANLARA YARGIDAN TOKAT

Tekirdağ Şube Başkanımız Barış Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde 22 Nisan 2020 günü Süleymanpaşa’daki okulları gezerek Türk Bayrağı ve Atatürk posteri asılıp asılmadığını kontrolünü yapmış aynı gün bayrak asmayan okulların listesini sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Ancak yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, Bayrak asmayan okul müdürlerine değil, bu durumu “Milli mücadele Cumhuriyet, Bayrak ve Atatürk düsmanlarıyla yürütülemez.” sözleriyle ifşa eden Şube Başkanımız hakkında soruşturma açılmış ve disiplin cezası verilmişti.

Genel Merkez Hukuk Büromuzca bu cezanın iptali için açılan davada mahkeme; Şube Başkanımızın eyleminin sendikal faaliyet kapsamında olduğu ve sözlerinin de bir suç oluşturmadığı gerekçesiyle cezanın iptaline karar vermiştir.

Bu kararın en başta okul idarecilerine örnek olmasını diliyoruz. Milli bayramlar ve kurtuluş günleri konusunda en yüksek düzeyde hassasiyeti göstererek layıkıyla gereğini yapmalarını, okullarımızın bu günlerde Türk Bayrakları ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK posterleriyle donatılmış şekilde gerçek anlamda bayram coşkusunu yaşamasını bekliyoruz.

Eğitim-İş olarak bundan sonrada da yine konunun takipçisi olacağımızın, Atatürk ve Türk Bayrağı alerjisi olanların peşini bırakmayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Karar için tıklayınız

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar